اعضای کتابخانه‌های کردستان ۱۵ درصد بیشتر شد

سنندج - ایرنا - مدیر کل کتابخانه‌های عمومی کردستان با اشاره به اینکه ۴۹ هزار و ۸۱۹ نفر در کتابخانه‌های استان عضویت فعال دارند، گفت: تعداد اعضای این نهاد امسال در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل رشد ۱۵ درصدی دارد.

محمد عبدالملکی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بیشترین تعداد عضویت در کتابخانه‌های عمومی این استان با چهار هزار و ۳۶۳ نفر متعلق به کتابخانه شهید مطهری سنندج است.
وی با اشاره به گروه سنی اعضای کتابخانه‌ها اضافه کرد: گروه سنی ۱۴ تا ۲۰ سال و مقطع تحصیلی متوسطه بیشترین اعضای کتابخانه‌های را در استان کردستان تشکیل می‌دهند.
عبدالملکی با اشاره به اینکه میزان امانت‌گیری کتاب از کتابخانه‌های عمومی این استان امسال ۷۹۲ هزار نسخه بوده است، افزود: این رقم رشد پنج درصدی نسبت به ۷۵۳ هزار نسخه سال قبل در مدت مشابه دارد.
وی یادآور شد: اجرای ۹۸۵ برنامه از جمله برگزاری جلسه‌های مطالعاتی، کارگاه‌های آموزشی، نقد و رونمایی کتاب، نشست کتاب‌خوان و همچنین جشنواره کتابخوانی رضوی از جمله فعالیت‌های ترویجی نهاد کتابخانه‌های عمومی استان است.
۸۰ باب کتابخانه عمومی در استان وجود دارد که ۵۰ باب آنها نهادی و ۳۰ باب مشارکتی بوده و ۷۹۲ هزار ۸۰۲  جلد کتاب نیز در مخزن این کتابخانه‌های نگهداری می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =