۱۸ آذر ۱۳۹۸،‏ ۹:۴۱
کد خبرنگار: 1162
کد خبر: 83585934
۰ نفر

برچسب‌ها

۶ میلیون نوبت مایه کوبی در کردستان انجام شد

سنندج - ایرنا - رئیس اداره مبارزه با بیماری‌های دامی دامپزشکی کردستان گفت: دامپزشکان بخش دولتی و خصوصی با استفاده از خدمات دولت موفق به انجام ۶ میلیون نوبت سِر مایه کوبی انواع دام سبک و سنگین در این استان شدند.

فرزاد رحمانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان مایه کوبی در سال جاری با بکارگیری ۲۵ مرکز مایه کوب بخش غیر دولتی و ۱۰ مرکز مایه کوب بخش دولتی در استان کردستان انجام شده است.

وی اضافه کرد: واکسن‌های دامی وارداتی و تولید داخل با کیفیت از محل اعتبارات دولتی تامین شده و به صورت رایگان در اختیار دامپزشکان قرار گرفته تا بهره برداران دامی بدون هیچ هزینه ای از این خدمت دولت بهره مند شوند.

رئیس اداره مبارزه با بیماری‌های دامی دامپزشکی کردستان یادآور شد: ۶ میلیون نوبت سُر مایه‌کوبی با ۱۵ هزار و ۴۹۶ نوبت مراجعه به دامداری‌های صنعتی، نیمه صنعتی و سنتی (روستایی) استان انجام شده است.

وی افزود: در خلال این مایه کوبی طرح های مختلفی از جمله واکسیناسیون دام‌های سبک و سنگین علیه بیماری‌های استراتژیک آبله، تب برفکی، طاعون نشخوار کنندگان کوچک، لمپی اسکین، آنتروتوکسمی، آگالاکسی، قانقاریا، شاربن علامتی و بیماری های مشترک بین انسان و دام شامل بروسلوز (تب مالت)، شاربن (سیاه زخم)، هاری و کزاز نیز انجام شده است.

جمعیت یک میلیون و ۹۵۰ هزار راسی دام استان کردستان شامل یک میلیون و ۵۰۰ هزار راس گوسفند و بره، ۲۳۰ هزار راس بز و بزغاله و ۲۲۰ هزار راس گاو و گوساله است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =