تسویه حساب بدهی‌های دولت با تحویل نفت خام

تهران- ایرنا- بر اساس لایحه بودجه سال ۹۹، شرکت ملی نفت ایران می‌تواند از محل تحویل نفت به قیمت بورس انرژی و یا قیمت منطقه‌ای، برای تسویه حساب بدهی‌های قطعی خود اقدام کند.

لایحه بودجه سال ۹۹ این امکان را برای شرکت ملی نفت ایران فراهم کرده تا بدهی‌های قطعی خود به اشخاص حقیقی،‌ حقوقی،‌ تعاونی و خصوصی را که تا پایان سال ۹۸ ایجاد می‌شود را با تحویل نفت خام به قیمت بورس انرژی و یا قیمت‌های منطقه‌ای تسویه کند.

بر این اساس، ‌به دولت اجازه داده می‌شود پس از گردش خزانه و کسر سهم صندوق توسعه ملی و سهم ۱۴.۵ درصدی شرکت ملی نفت ایران تا ۴۰ هزار میلیارد تومان از بدهی‌های خود را پرداخت کند.

آیین‌نامه اجرایی این موضوع، به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور با همکاری وزارتخانه‌های نفت، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و امور اقتصادی و دارایی به تصویب هیات وزیران می‌رسد.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران، صبح امروز (یکشنبه) لایحه بودجه ۴۸۴ هزار میلیارد تومانی سال ۹۹ را به مجلس ارائه کرد.

بودجه سال ۹۹ کل کشور از نظر منابع حدود ۱۹ میلیون و ۸۸۷ هزار و ۳۷۰ میلیارد و ۹۱۰ میلیون (۱۹.۸۸۷.۳۷۰.۹۱۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال و مصارف بودجه نیز معادل همین رقم تعیین شده است.

 
 
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =