تذکرات تعدادی از نمایندگان مجلس به مسوولان کشور

تهران-ایرنا- تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مورد قطعی اینترنت، گران شدن بنزین، آلودگی و بودی بد در تهران تذکراتی را مطرح کردند.

«محمود صادقی» در تذکری در جلسه علنی امروز- یکشنبه- مجلس شورای اسلامی گفت: بر اجرای سریع دستور رهبری برای بررسی دقیق ریشه‌ها و عوامل بروز ناآرامی‌ها و رسیدگی به خانواده‌های داغدار آنها تاکید می‌کنم. همه مسئولانی که در اجرای اقدام اخیر گران شدن بنزین نقش داشته‌اند و مباشران این اقدام باید پاسخگوی ریختن خون‌ها باشند. ‌

وی خطاب به وزیر کشور گفت: چرا به حافظان امنیت تجهیزات و آموزش لازم برای کنترل ناآرامی‌ها داده نشده است. وزیر کشور باید مسئولیت اظهارات فرماندار شهر قدس که به شلیک به مردم تاکید کرده بود را بپذیرد.

وی خطاب به استاندار تهران تذکر داد و افزود: منشا آلودگی و بوی بدی که باعث ناراحتی مردم تهران شده است باید هرچه سریع‌تر بررسی کرده و اعلام کند.

قطع اینترنت خلاف است

بهرام پارسایی نماینده شیراز در جلسه علنی امروز- یکشنبه- مجلس شورای اسلامی در تذکری با اشاره به برخی موضوعات و مسائل در حوزه سیاست داخلی و خارجی کشور گفت:دانشجویان بار سنگین گسست سیاسی در کشور را به دوش می‌کشند.

سخنگوی کمیسیون اصل نود خطاب به رئیس‌جمهور تذکر داد: در بخشی از سیاست‌های برجامی دولت از شما حمایت می‌کنم، اما در مباحثی هم گلایه دارم که مربوط به اصل ۲۷ قانون اساسی و تشکیل آزادانه اجتماعات است. شما که می‌گویید عده‌ای اندک اعتراض داشتند، بهتر است اجازه دهید مردم آزادانه اجتماع کرده و رییسجمهور هم اعتراضات مردم از ناکارآمدی‌ها را ببیند. قطع اینترنت از سوی شورای عالی امنیت ملی که رییس آن رییسجمهور است، خلاف است.

وی از رییس قوه قضاییه درخواست کرد که برای جلوگیری از ضایع شدن حق افراد، دادگاه ها علنی برگزار شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =