۱۷ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۱۲
کد خبرنگار: 2238
کد خبر: 83585834
۰ نفر

برچسب‌ها

 بیش از سه میلیون نفر از شهرستان لنگرود دیدن کردند

لاهیجان - ایرنا - رییس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان لنگرود گفت : از ابتدای سال جاری تاکنون سه میلیون و ۵۶ هزارو ۵۵۷ نفر از واحدهای پذیرایی و اقامتی شهرستان لنگرود استفاده کردند.

سمیه میربلوکی روز یکشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این مدت ۴۸هزار و ۹۷۸نفر در هتل ها ،سه هزار و ۶۳۲ نفر در مهمانپذیرها، یک هزارو ۶۱۴ نفر در آقامتگاه های بوم گردی ، ۱۵۶ هزارو ۲۵۸ نفر در مجتمع های گردشگری ، دومیلیون و ۱۳۷هزار و ۱۱۳نفر در کمپ ها، کانکس ها و چادرهای مسافرتی ، ۱۰هزارو۶۴نفر در تاسیسات اقامتی وابسته به آموزش و پرورش و ۶۹۰هزارنفر در مراکز اقامتی سایر ادارات ،خوابگاه های دانشجویی و سالن های ورزشی اقامت گزیدند.

وی خاطرنشان  کرد: ۳۱۲ هزار نفر هم در  برخی از اقامتگاه ها در چاف و چمخاله متعلق به ارگان های مختلف مثل بانک ها و تامین اجتماعی   اقامت داشته اند.

وی با اشاره به محور گردشگری لیلاکوه و شهرهای چاف و چمخاله به عنوان مهمترین قطب های گردشگری شهرستان لنگرود گفت: یکی دیگر از مناطق گردشگری که برای این شهرستان اهمیت دارد ولی کمتر توسعه پیدا کرده اند بخش اطاقور و منطقه هلودشت و خرما هستند که نیاز به سرمایه گذاری و توجه بیشتری دارند.

رئیس اداره میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری لنگرود در زمینه اقدامات صورت گرفته در حوزه بوم گردی در لنگرود نیز اظهار داشت: در زمینه بوم گردی امسال ۱۰ پرونده مجوز و موافقت اصولی برای ساخت صادر شده است  و در حال رایزنی برای تامین اعتبار هستند و در حوزه مرمت اقامتگاه بوم گردی هم حدود شش واحد مجوز مرمت دریافت کرده اند.

میربلوکی در مورد منطقه گردشگری چاف و چمخاله لنگرود هم گفت:در منطقه چاف و چمخاله بیشترین تعداد هتل ها و اقامتگاه های این شهرستان قرار دارند و تعداد هفت مجتمع گردشگری و پنج هتل در این منطقه در حال بهره برداری هستند و پنج مجتمع هم در حال ساخت قرار دارند.

وی یادآورشد: دو طرح سالمسازی دریا در منطقه چاف و چمخاله قرار دارند که طی سال های گذشته در منطقه چاف حدود یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان برای طرح سالمسازی دریا در چاف هزینه شده  که در این منطقه ۳۷۵ متر مربع محوطه طرح سالمسازی انجام گرفته  و یکسری آلاچیق ها با همکاری شهرداری در این منطقه احداث شده است و قسمت هایی از این طرح ها هم برای برگزاری نمایشگاه ها و اجرای تئاتر و موسیقی در نظر گرفته شده است .

رییس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان لنگرود  اظهار امیدواری کرد  دهه فجر امسال چند پروژه بوم گردی و یک مجتمع بزرگ پذیرایی در این شهرستان  به بهره برداری برسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =