پیشرفت دانش‌بنیان‌های صنعت نفت با راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری

تهران- ایرنا- رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه درخواست دریافت مجوز صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت در کارگروه این صندوق بررسی می شود گفت: راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت یکی از اِلِمان‌هایی خواهد بود که در کنار این حوزه موجب توسعه و پیشرفت دانش‌بنیان‌های صنعت نفت و گاز می‌شود.

علی وحدت روز یکشنبه در آیین آغاز به کار رویداد سه روزه ارائه نیازهای فناورانه اقلام پر مصرف صنعت گاز در صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: صنعت نفت و گاز از صنایع اصلی کشور است و شرکت های دانش بنیان باید بتوانند توانایی خود را در این صنعت نشان دهند، امروز رویداد سه روزه در خصوص ارائه نیازهای فناورانه اقلام پر مصرف صنعت گاز برگزار می‌شود که ۷۱ شرکت دانش بنیان که سازنده قطعات صنعت در این رویداد حضور دارند.

وی اظهار داشت: صندوق نوآوری و شکوفایی با ابزارهای مالی که در اختیار دارد با ضمانت نامه ها، تضمین کیفیت کسری نقدینگی و تسهیلات لیزینگ از این شرکت ها حمایت می کند .

وحدت ادامه داد: در سال های اخیر شکل دهی اکوسیستم فناوری در کشور پیشرفت خوبی داشته به طوری که اکنون ۴۶۰۰ شخصیت حقیقی به عنوان شرکت دانش بنیان، ۶ هزار استارتاپ و ۳۰ صندوق پژوهش و فناوری در بخش های مختلف جغرافیایی کشور فعال شده اند تا بحث های مالی شرکت های دانش بنیان را تامین کنند.

وی افزود: اکنون در این اکوسیستم مراکز نوآوری و بروکرها در حال شکل گیری هستند، تامین مالی شرکت های دانش بنیان شرایط خاص خود را دارد و یکی از اقداماتی که انجام می دهیم این است که شرکت های دانش بنیان را در حل مسائل ارائه شده در صنعت کمک کنیم و در این جهت رویدادهای مختلف برای آشنایی این شرکت ها با مشکلات برگزار شده است.

رییس هیات عامل صندوق نوآوری وشکوفایی ادامه داد: توان شرکت های دانش بنیان بسیار بالاست، اگر مسائل موجود در صنعت به درستی به آنها ارایه شود قابل حل است و در این زمینه ضمانت های مالی آن نیز از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی وجود دارد.

رویداد ارایه نیازهای فناورانه اقلام پر مصرف صنعت گاز از امروز ۱۷ آذر ماه در صندوق نوآوری و شکوفایی آغاز شد و تا ۱۹ آذرماه ادامه دارد.

برچسب‌ها

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha