فعالیت‌های اقتصادی منجر به پیشگیری از جرم می‌شود

تهران- ایرنا- مشاور معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: فعالیت های اقتصادی منجر به پیشگیری از وقوع جرم می شود.

مهدی افتخاری روز یکشنبه در نشست شورای سیاستگذاری پنجمین جشنواره ملی ایده ها و فرصت ها با محویت کار آفرینی افزود: در شرایط اقتصادی کنونی فرامین مقام معظم رهبری راه گشا است و باید نصب العین باشد و در جهت اجرایی شدند این اهداف و فرامین باید اقدامات اساسی صورت گیرد.
مشاور معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه در خصوص ادوار قبلی جشنواره ملی ایده ها و فرصت ها گفت: اگر می‌خواهیم پیشگیری از وقوع جرم نمایان تر از گذشته شود، با دستور و شعار محقق نخواهد شد. هدف از این جشنواره استفاده از پتانسیل کارآفرینی اجتماعی و استارتاپ ها در راستای کاهش آسیب های اجتماعی و پیشگیری از جرایم است. 
وی ادامه داد: محورهای موضوعی مانند پیشگیری از آسیب های حوزه خانواده، پیشگیری از اعتیاد، پیشگیری از تخلفات رانندگی، پیشگیری از جرایم و آسیب های حوزه سلامت جسم و روان، پیشگیری از جرایم اقتصادی، پیشگیری از آسیب ها و جرایم فضای مجازی، امور حقوقی، آموزش مفاهیم پایه اجتماعی به کودکان و پیشگیری از جرایم مالکیت معنوی و سرقت ادبی مورد توجه است.
افتخاری افزود: بسترهای جذب ایده شامل نرم افزار تلفن همراه، نرم افزار رایانه ای، بازی رایانه ای، وب سایت، انیمیشن و اسباب بازی است و تاکنون ۷۶۵ ایده در طول چهار سال جذب شده و از ۲۳ ایده تقدیر به عمل آمده است. 
وی اظهار داشت: در سال ۹۴، ۲۰ ایده، در سال ۹۵، ۱۰۵ ایده، در سال ۹۶، ۲۷۰ ایده و در سال ۹۷، ۳۷۰ ایده جذب شده است.
افتخاری خاطرنشان کرد: از دستاوردهای این جشنواره می توان به حمایت از تیم ها برای رسیدن به محصول اولیه نظیر ایده بازی تلفن همراه با موضوع پیشگیری از اعتیاد و ایده نرم افزار تلفن همراه، رانندگی امن با همکاری پلیس راهور، برنامه ریزی جهت تاسیس مرکز نوآوری و شتابدهی با محوریت پیشگیری، تشکیل کارگروه بررسی مسائل حقوقی و قضایی استارتاپ ها و تشکیل شورای حل اختلاف حوزه کسب و کارهای نوپا اشاره کرد.
نشست شورای سیاستگذاری پنجمین جشنواره ملی ایده ها و فرصت ها با محوریت کارآفرینی اجتماعی، با حضور محمدباقر الفت معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه پیش از ظهر امروز در محل این معاونت برگزار شد.

پنجمین جشنواره ملی ایده ها و فرصت ها با محویت کارآفرینی۱۲ تا ۱۴ بهمن ماه امسال برگزار خواهد شد.

۱۸۳۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =