جشنواره هنرهای نمایشی کردستان ۱۸ گروه را به رقابت فرا خواند

سنندج - ایرنا - مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان گفت: هجدهمین دوره جشنواره استانی هنرهای نمایشی در این استان، ۱۸ گروه نمایش را به رقابت با یکدیگر در قالب این جشنواره فراخواند.

سهیلا شیخی روز یکشنبه در حاشیه برگزاری این جشنواره در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این ۱۸ گروه از مراکز مختلف کانون پرورش فکری سراسر استان در این جشنواره حضور یافته‌اند.

وی با اشاره به اینکه گروه ها در اولین مرحله فیلم کارهای خود را به دبیرخانه جشنواره فرستادند، اضافه کرد: با انجام داوری در این مرحله پنج گروه به مرحله استانی معرفی و امروز در اختتامیه این جشنواره، سه گروه برتر به مرحله کشوری راه می‌یابند.

شیخی مهمترین هدف این جشنواره را تقویت فعالیت های گروهی و نمایشی اعلام کرد و افزود: در دوره های گذشته این جشنواره توانسته به بسیاری از اهداف خود دست یابد که این امر نشان از ثاتیرگذار بودن فعالیت‌های کانون در جامعه دارد.

وی در خصوص گروه های راه یافته به این مرحله جشنواره یادآور شد: این گروه ها از ۲ مرکز سنندج و مراکز دهگلان، بیجار و قروه هستند که گروه بیجار در سال های گذشته موفق به کسب مقام کشوری این جشنواره شده است.

جشنواره نمایش عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان که در هجدهمین گام از مسیر حرکت خود با تغییراتی گسترده روبرو شده و به جشنواره هنرهای نمایشی کانون تغییر نام داده است، فراخوان خود را مرداد ۱۳۹۸ منتشر کرده بود.

مرحله کشوری هجدهمین دوره جشنواره هنرهای نمایشی کانون بر اساس اعلام فراخوان قرار است ۲۶ تا ۲۹ فروردین سال ۱۳۹۹ برگزار شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =