۱۷ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۵۴
کد خبرنگار: 2181
کد خبر: 83585743
۰ نفر

برچسب‌ها

میانگین بارش باران در کرمانشاه به ۲۷ میلی‌متر رسید

کرمانشاه- ایرنا- معاون اداره کل هواشناسی کرمانشاه گفت: میانگین بارش‌های اخیر استان که از عصر جمعه آغاز شده تا ظهر امروز (یکشنبه) به ۲۷ میلی متر رسید.

علی محمد زوراوند روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: بیشترین بارش این سامانه در شهر حمیل با ۴۸ میلی متر، گواور با حدود ۴۴.۵ میلی متر و سرپل ذهاب با حدود ۴۲ میلی متر رخ داد.

وی افزود: کمترین میزان بارش هم از سومار با ۴.۶ میلی متر، هرسین با ۱۰.۶ میلی متر و پاوه با ۱۴.۶ میلی متر گزارش شده است.

زوراوند، میانگین بارش باران در شهر کرمانشاه را نیز حدود ۴۰ میلی متر و بارش ۲۴ ساعت اخیر را نیز حدود ۳۷ میلی متر ذکر کرد.

معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه یادآوری کرد: با این بارش ها، میانگین بارندگی های استان کرمانشاه در سال زراعی جاری (اول مهر تا ۱۷ آذر) به ۱۲۱ میلی متر رسید.

وی گفت: این مقدار بارندگی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۲۴۵.۵ میلی متر بود ۵۱ درصد کاهش ولی در مقایسه با میانگین بارش های بلندمدت استان هفت درصد رشد نشان می دهد.

زواروند میانگین بارش های امسال شهر کرمانشاه را نیز ۱۷۳.۴ میلی متر ذکر کرد و افزود: این مقدار بارش در مقایسه با سال قبل که ۲۳۱.۶ میلی متر بوده ۲۵ درصد کاهش و در مقایسه با دوره بلند مدت ۷۰ درصد افزایش نشان می دهد.

معاون هواشناسی استان کرمانشاه تصریح کرد: سامانه بارشی که از روز جمعه وارد جو استان شده برای برخی از نقاط استان بارش برف را نیز به همراه داشت که بیشترین آن از شهرستان گواور با ۱۳ سانتی متر گزارش شده است.

وی گفت: همچنین میانگین بارش برف در کرندغرب و ماهیدشت به ۹ سانتی متر، اسلام آبادغرب به هشت سانتی متر و حمیل به ۶ سانتی متر رسید.

زواروند همچنین میانگین بارش برف در شهرهای کوزران را پنج سانتی متر، کنگاور و گهواره را سه سانتی متر و سنقروکلیایی را یک سانتی متر عنوان کرد و گفت: در برخی شهرهای دیگر مانند کرمانشاه نیز بارش پراکنده برف را داشتیم ولی به گونه ای نبود که قابل اندازه گیری باشد.

معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه، یادآوری کرد: برای روزهای دوشنبه و سه شنبه نیز بارش های پراکنده برف و باران در برخی نقاط استان پیش‌بینی می شود.

وی با بیان اینکه روزهای چهارشنبه و پنجشنبه شاهد کاهش محسوس دمای هوا در همه نقاط استان خواهیم بود، گفت: سامانه بارشی جدیدی از از روز جمعه ۲۲ آذر مجددا شرایط را برای بارندگی در اغلب مناطق فراهم می کند. 

اخبار مرتبط