۵۰ میلیون یورو تسهیلات برای پایداری منابع آبی در شهرهای پرتنش

تهران-ایرنا- لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور به دولت اجازه می‌دهد برای پایداری و ارتقای کیفی آب شرب شهرهای پرتنش به میزان ۵۰ میلیون یورو از محل منابع صندوق توسعه ملی استفاده کند.

بند«ه» تبصره چهار لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور به دولت اجاز می دهد تا سقف ۵۰ میلیون یورو برای پایداری و ارتقای کیفی آب شرب شهرهای پرتنش استفاده کند.

«قاسم تقی‌زاده خامسی»  معاون آب و آبفای وزارت نیرو  چندی پیش گفت:حدود ۲۳ میلیون نفر درگیر تنش آبی هستند، ۱۰۰ میلیون دلار برای آب‌رسانی به حدود ۷۰ تا ۸۰ شهر در ۳ سال بودجه از صندوق توسعه ملی اختصاص یافته است.

وزیر نیرو با تاکید بر اهمیت مدیریت مصرف آب گفت: برنامه ریزی شده تا شهرهایی که تنش آبی دارند تا پایان دولت دوازدهم به صفر برسانیم.

«رضا اردکانیان»  در حاشیه دیدار از پانزدهمین نمایشگاه بین المللی آب و فاضلاب در جمع خبرنگاران افزود: تحقق این امر نیازمند تامین منابع مالی است اما تلاش می‌شود جدا از منابع مالی بقیه نیازمندی‌های تحقق این امر فراهم شود.
وی اهمیت مدیریت مصرف در بخش آب را کمتر از بخش انرژی ندانست و ادامه داد: اکنون ۱۰ سال خشک را پشت سر گذاشته‌ایم و در این شرایط صحبت از مدیریت مصرف راحت‌تر خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =