روزشمار هفته قرآن، عترت و نماز مدارس ابلاغ شد

تهران- ایرنا- مدیرکل قرآن عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش از ابلاغ روز شمار هفته قرآن، عترت و نماز که از ۲۳ آذر ماه در مدارس سراسر کشور آغاز می شود، خبر داد. 

به گزارش روز یکشنبه وزارت آموزش و پرورش، محمدرضا مسیب زاده اظهار کرد: هفته پایانی آذرماه با عنوان هفته قرآن، عترت و نماز در مدارس نام گذاری شده است که همه ساله برنامه های متنوع مرتبط با منشور نورانی و ارزشمند قرآن، عترت و نماز توسط مربیان و معاونین پرورشی در مدارس برگزار می شود. 

وی افزود: امسال هفته قرآن، عترت و نماز از ۲۳ آذر آغاز می شود و تا ۲۹ آذر ادامه دارد. روز شمار و فعالیت های پیشنهادی برای این هفته به مدارس سراسر کشور ابلاغ شده که کارشناسان قرآن، نماز و عترت مناطق و استان ها به صورت ویژه این برنامه ها را پیگیری می کنند. 

امسال سی و هشتمین دوره مسابقات قرآن مدارس برگزار می شود 

مدیرکل قرآن عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: علاوه بر این همزمان با آغاز هفته قرآن، عترت و نماز در مدارس بخش آموزشگاهی مسابقات قرآن، عترت و نماز برگزار می شود و امسال سی و هشتمین دوره مسابقات قرآن را در مدارس آغاز خواهیم کرد. این مسابقات در  چهار مرحله و به صورت ۲ سالانه در پنج مرحله مدرسه، منطقه، استان ، کشور و بین‌المللی برگزار می شود که در هر مرحله نفرات برتر مسابقات به مرحله بعدی راه می یابند.

مسیب زاده تصریح کرد: علاوه بر این در این هفته به صورت ویژه و پررنگ تر از همیشه محافل انس با قرآن که همان استماع تلاوت های قرآن  است، حداقل یک بار در هر مدرسه و با حضور قاریان برجسته در مناطق، استان ها و قاریان ملی برگزار می شود. بر اساس روزشمار هفته قرآن، عترت و نماز یک عنوان و یک فعالیت پیشنهادی در نظر گرفته شده است که امید است با تلاش مربیان پرورشی ، معلمان و مدیران مدارس سراسر کشور این هفته باشکوه برگزار شود. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =