۱۱۸ پرونده تخلف صنفی به تعزیرات حکومتی فردیس ارجاع شد

کرج - ایرنا - رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان فردیس گفت: در اجرای طرح تشدید نظارت بر تنظیم بازار، ۱۱۸پرونده تخلف صنفی فردیس به تعزیرات حکومتی ارجاع شد.

اسفندیار قارلقی رروز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت ۵۰۰ مورد بازرسی از واحدهای صنفی در این شهرستان انجام شد که از این تعداد ۱۱۸ واحد صنفی متخلف شناخته شد.

وی میزان ارزش تخلف صنفی را حدود 2 میلیارد ریال عنوان کرد و اظهار داشت: واحدهای صنفی از جمله فروش میوه ، خدمات گاز مایع و  تاکسی تلفنی ها بیشترین تخلف را داشتند که به اداره تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

قارلقی گفت: بیشترین تخلفات شامل گرانفروشی عدم درج قیمت و عدم صدور فاکتور در مواد غذایی بوده است.

رییس اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان فردیس گفت: نحوه فروش کالا، تنظیم و رصد بازار، برخورد قاطع با متخلفان، رعایت حقوق مصرف کنندگان و نظارت بر نحوه عملکرد واحدهای صنفی از اهداف مهم این نظارت ها است.

قارلقی در تشریح اقدامات اداره متبوع خود پس از اعلام نرخ جدید بنزین بیان داشت: تشدید قابل ملاحظه بازرسی،افزایش گشت های بازرسی در ساعات غیر  اداری،افزایش ساعت کاری ستاد خبری سامانه ۱۲۴ و برگزاری گشت های مشترک با ادارات تعزیرات حکومتی،تاکسیرانی،اصناف و شرکت نفت از  جمله اقدامات این اداره است.

وی از اداره تعزیرات حکومتی خواست برای اثرگذاری بر نظارت و تنظیم بازار به پرونده های متخلف هر چه سریعتر رسیدگی شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =