اجلاسیه شهدای سادات خراسان جنوبی برگزار می‌شود

بیرجند - ایرنا - فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: اجلاسیه ۱۴۰ شهید سادات استان ۱۹ دی ماه امسال در حسینیه جماران بیرجند برگزار می‌شود.

سردار علی قاسمی روز یکشنبه در نشست خبری افزود: ستاد اجلاسیه شهدای سادات استان خراسان جنوبی با چهار کارگروه مردمی تبلیغات، پشتیبانی و مالی، اقشار و صنوف و کارگروه اجرایی تشکیل شد.

وی گفت: برای هرچه بهتر برگزار شدن این اجلاسیه جلسات متعددی با نماینده ولی فقیه در استان و استاندار خراسان جنوبی برگزار شد که طبق هماهنگی‌های صوت گرفته این اجلاسیه با حضور ۱۰ هزار سادات استان برگزار خواهد شد.

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی اظهار داشت: برای با کیفیت‌تر برگزار شدن این اجلاسیه از امامان جمعه و مسوولان سادات سراسر کشور به خصوص استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و یزد دعوت شده است.

وی افزود: قبل از این اجلاسیه ۲۳ یادواره شهرستانی شهدای سادات در ۱۱ شهرستان استان برگزار شد و در این مدت دیدار با خانواده شهدای سادات و رزمندگان سادات را در دستور کار قرار دادیم.

سردار قاسمی شهیدان رحیمی، موسوی، راشدی، حسینی و رضوی را از محوری‌ترین سرداران شهید سادات خراسان جنوبی ذکر کرد و گفت: در این اجلاسیه چهار کتاب در ارتباط با شهدا رونمایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه حجت الاسلام قاضی عسکر سخنران محوری اجلاسیه شهدای سادات خواهد بود افزود: میهمانان لشکری و کشوری هم به اجلاسیه دعوت شده‌اند که در صورت تایید حضور اطلاع‌رسانی خواهد شد.

سردار قاسمی بیانات مقام معظم رهبری در جمع دست‌اندرکاران کنگره ملی ۲ هزار شهید خراسان جنوبی را بازگو و تصریح کرد: ایشان فرمودند"یکی از مهمترین کارها در روزگار ما بزرگداشت شهدا است، به خصوص در برخی مناطق که گرایش مردم به سمت مسایل دینی و انقلابی است، خراسان جنوبی از این قبیل است الحمدالله".

وی در پاسخ به این پرسش خبرنگاران که عده‌ای کنگره‌ها را در این ایام به انتخابات ربط می‌دهند تاکید کرد: کنگره ۲ هزار شهید خراسان جنوبی از سال ۹۷ آغاز شد و تا سال ۹۹ ادامه خواهد داشت که اجلاسیه شهدای عشایر در روزهای گذشته گواهی روشن بر این سخن است و هیچ ارتباطی به انتخابات ندارد.

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی بیان کرد: ممکن است اجلاسیه‌های شهدا در حضور حداکثری مردم نقش‌آفرین باشد اما مطمئنا هیچ برنامه‌ای برای انتخابات نخواهد داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =