۱۷ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۲۲
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 83585627
۰ نفر

برچسب‌ها

کاهش بودجه، کتابخانه‌های بریتانیا را هدف قرار داد

تهران- ایرنا- حدود ۸۰۰ کتابخانه در بریتانیا از سال ۲۰۱۰ به دلیل کاهش بودجه‌های محلی، تعطیل شده است.

تحقیقات سالانه موسسه رسمی امور مالی عمومی و حسابداری (Cipfa) در مورد کتابخانه‌های بریتانیا به استثنای ایرلند شمالی حاکی است که سه هزار و ۵۸۳ کتابخانه هنوز در بریتانیا فعال است که این رقم ۳۵ کتابخانه کمتر از سال گذشته است. ۷۷۳ کتابخانه از سال ۲۰۱۰ در این کشور بسته شده است.

براساس اعلام این موسسه، تعطیلی حدود یک پنجم از کتابخانه های بریتانیا طی ۱۰ سال گذشته در شرایط کاهش ۲۹.۶ درصدی هزینه ها روی داده است.

در حالی که هزینه ملی خدمات یک میلیارد پوند در سال های ۲۰۱۰-۲۰۰۹ افزایش یافت، این رقم در سال گذشته به کمتر ۷۵۰ میلیون پوند رسید که افزایش ۰.۴ درصدی از هزینه سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ را نشان می داد.

روزنامه گاردین در گزارشی در همین رابطه نوشت: تعداد کتابداران حقوق بگیر نیز کاهش یافته است. ۲۴ هزار کارمند حقوق بگیر در سال های ۲۰۱۰-۲۰۰۹ در کتابخانه ها مشغول به کار بودند. این رقم در سال  گذشته به ۱۵ هزار و ۳۰۰ کارمند و بیش از ۵۱ هزار داوطلب رسید.

علاوه بر کاهش تعداد کتابخانه های دایر و کارمندان حقوق بگیر، رقم مراجعان به کتابخانه ها نیز کاهش یافته است، به طوری که طی سال گذشته، ۲۲۶ میلیون نفر به کتابخانه های بریتانیا مراجعه کردند، در حالی که این رقم در سال های ۲۰۱۰-۲۰۰۹، ۳۱۵ میلیون نفر بود.

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس به تازگی در پاسخ به سوالی در مورد تعطیلی کتابخانه ها، مسئولیت این کار را متوجه مقام های محلی دانست و گفت: ما خواستار حمایت از مقام های محلی هستیم، اما برخی از این مقام ها توان مدیریت امور مالی خود برای گشایش کتابخانه ها را داشته اند.

به گفته راب وایتمن مدیر موسسه رسمی امور مالی عمومی و حسابداری؛ شوراهای محلی مجبور بودند بودجه های خود را به خدمات مهمتری چون خدمات اجتماعی اختصاص دهند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =