۱۷ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۲۰
کد خبرنگار: 1276
کد خبر: 83585626
۰ نفر

برچسب‌ها

امدادرسانی به بیش از ۱۷۰۰ نفر در ۱۴ استان

تهران - ایرنا - رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی به یک هزار و ۷۱۵ نفر در ۱۴ استان متاثر از سیل و آبگرفتگی و برف و کولاک در ۲۴ ساعت گدشته خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی در تشریح خدمات امداد و نجات در حوادث جوی (سیل و آبگرفتگی و برف و کولاک) در ٢۴ ساعت گذشته گفت: ۱۴ استان شامل آذربایجان شرقی و غربی، اصفهان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، زنجان، قزوین، کردستان، کرمانشاه، لرستان، مرکزی، هرمزگان و همدان در این مدت متاثر از حوادث جوی بوده و امدادگران هلال احمر در چهار شهر و ۳۵ محور کوهستانی به یک هزار و ۷۱۵ نفر امدادرسانی کردند.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته، امدادگران علاوه بر اسکان اضطراری ۸۵ نفر، ۱۱ نفر را نیز به مناطق امن انتقال داده و ۲۰۳ خودرو را نیز از برف و کولاک رهاسازی کردند.

به گفته رئیس سازمان امداد و نجات، در عملیات سیل و آبگرفتگی و برف و کولاک ۲۴ ساعت گذشته، ۱۷۷ امدادگر در قالب ۳۵ تیم عملیاتی حضور داشتند.

سلیمی از هموطنان خواست در صورت قرار گرفتن در شرایط اضطراری عمومی یا پیچیده انواع حوادث و سوانح طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت با شماره اضطراری ملی ۱۱۲ تماس بگیرند.

وی افزود: تلفن گویای «ندای امداد» با شماره ۱۱۲ در هر جا که پوشش تلفن همراه وجود داشته باشد، بدون نیاز به سیم کارت در دسترس است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =