۱۷ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۳
کد خبرنگار: 1825
کد خبر: 83585539
۰ نفر

برچسب‌ها

شاخص آلایندگی هوا در ریگان به ۲۰ برابر حد مجاز رسید

کرمان - ایرنا - فرماندار ریگان با تاکید بر اینکه شاخص آلایندگی هوا در این شهرستان امروز (یکشنبه) به ۲۰ برابر حد مجاز رسیده است گفت: تشدید پدیده ریزگردها در ریگان ۱۶ نفر را راهی مراکز درمانی کرد.

امین باقری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هر لحظه بر شدت گرد و غبار شدید که از حوالی صبح امروز در شهرستان ریگان آغاز شده، افزوده می شود.

وی تصریح کرد: تشدید پدیده گرد و غبار علاوه بر ایجاد مشکلات تنفسی موجب کندی عبور و مرور در محور ترانزیتی ریگان به چابهار شده است.

فرماندار ریگان از آمادگی مراکز درمانی و پلیس راه به منظور خدمات رسانی به مسافران گرفتار در توفان و بیماران تنفسی خبر داد.

باقری افزود: گرد و غبار شدید موجب وارد آمدن خسارت به فضای سبز شهری، مزارع کشاورزی و نخیلات شهرستان ریگان شده است و کارشناسان در حال برآورد خسارت در این زمینه هستند.

وی بیان داشت: ۳۶ روستای شهرستان ریگان در محاصره گرد و غبار شدید قرار دارند و نیروهای امدادی به این مناطق اعزام شده اند.

فرماندار ریگان از شن گرفتی مسیر انتقال آب کشاورزی خبر داد و گفت: این پدیده امور زندگی روزمره مردم این شهرستان را مختل کرده است.

وی به وارد آمدن خسارت به باغ های مرکبات شهرستان ریگان اشاره کرد و افزود: گرد غبار موجب ریزش محصول مرکبات در این شهرستان شده است.

ریگان بعد از خوزستان دومین کانون بحران بادی در کشور است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =