بسته شدن پرونده ثبت‌نام انتخابات مجلس در ایلام با ۱۲۹ نفر

ایلام - ایرنا - معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام و رییس ستاد انتخابات استان ایلام گفت: با پایان یافتن مهلت ثبت نام داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، مجموع داوطلبان در این استان به ۱۲۹ نفر رسید و پرونده ثبت‌نام بسته شد.

محمد نوذری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این تعداد ۹۴ داوطلب در حوزه شمالی و ۳۵ نفر نیز در حوزه جنوبی استان ثبت‌نام کرده‌اند.

به گفته وی از تعداد کل ثبت‌نام شدگان ۱۲۴ مرد و پنج نفر زن هستند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام یادآور شد: به ازای هر کرسی در حوزه انتخابیه شمال استان ایلام ۴۷ داوطلب و در حوزه جنوبی استان ۳۵ داوطلب ثبت‌نام کرده‌اند.

نوذری یادآور شد: از تعداد ۱۲۹ داوطلب نهایی ثبت‌نام شده ۱۲ نفر با مدرک کارشناسی، ۹۳ نفر با مدرک کارشناسی ارشد، ۲۰ نفر مدرک دکترا و ۴ نفر حوزوی در این دوره از رقابت‌ها ثبت‌نام کرده‌اند.

وی اضافه کرد: جوان‌ترین داوطلب ثبت‌شده ۳۰ ساله و مسن‌ترین فرد نیز ۶۳ ساله است.

استان ایلام دارای سه نماینده در مجلس شورای اسلامی است که در حال حاضر سلام امینی، جلال میرزایی و شادمهر کاظم‌زاده عهده‌دار این مسوؤلیت هستند.

شهرستان‌های ایلام، ایوان، سیروان، چرداول، ملکشاهی و مهران در حوزه انتخابیه شمال و شهرستان‌های بدره، دره شهر، دهلران و آبدانان نیز در حوزه انتخابیه جنوب استان ایلام قرار دارند.

شعار امسال انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، گام دوم انقلاب، قانونمداری، بی‌طرفی و انسجام ملی است.

شروع به کار رسمی فرایندهای اجرایی انتخابات از تاریخ دهم آذرماه با ابلاغ دستور شروع انتخابات از سوی وزیر کشور به فرمانداران مراکز حوزه انتخاباتی آغاز شد و تا ۱۶ آذر فرآیند ثبت نام از داوطلبان ادامه داشت.

اسامی داوطلبان تعیین صلاحیت شده ۲۲ بهمن اعلام می شود و یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و نخستین انتخابات میان‌ دوره‌ای دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری دوم اسفندماه امسال در سراسر کشور برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha