بسته شدن پرونده ثبت‌نام انتخابات مجلس در ایلام با ۱۲۹ نفر

ایلام - ایرنا - معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام و رییس ستاد انتخابات استان ایلام گفت: با پایان یافتن مهلت ثبت نام داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، مجموع داوطلبان در این استان به ۱۲۹ نفر رسید و پرونده ثبت‌نام بسته شد.

محمد نوذری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این تعداد ۹۴ داوطلب در حوزه شمالی و ۳۵ نفر نیز در حوزه جنوبی استان ثبت‌نام کرده‌اند.

به گفته وی از تعداد کل ثبت‌نام شدگان ۱۲۴ مرد و پنج نفر زن هستند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام یادآور شد: به ازای هر کرسی در حوزه انتخابیه شمال استان ایلام ۴۷ داوطلب و در حوزه جنوبی استان ۳۵ داوطلب ثبت‌نام کرده‌اند.

نوذری یادآور شد: از تعداد ۱۲۹ داوطلب نهایی ثبت‌نام شده ۱۲ نفر با مدرک کارشناسی، ۹۳ نفر با مدرک کارشناسی ارشد، ۲۰ نفر مدرک دکترا و ۴ نفر حوزوی در این دوره از رقابت‌ها ثبت‌نام کرده‌اند.

وی اضافه کرد: جوان‌ترین داوطلب ثبت‌شده ۳۰ ساله و مسن‌ترین فرد نیز ۶۳ ساله است.

استان ایلام دارای سه کرسی از صندلی‌های مجلس شورای اسلامی است که در حال حاضر سلام امینی، جلال میرزایی و شادمهر کاظم زاده عهده دار این سه کرسی هستند.

شهرستان‌های ایلام، ایوان، سیروان، چرداول، ملکشاهی و مهران در حوزه انتخابیه شمال و شهرستان‌های بدره، دره شهر، دهلران و آبدانان نیز در حوزه انتخابیه جنوب استان ایلام قرار دارند.

شعار امسال انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، گام دوم انقلاب، قانونمداری، بی‌طرفی و انسجام ملی است.

شروع به کار رسمی فرایندهای اجرایی انتخابات از تاریخ دهم آذرماه با ابلاغ دستور شروع انتخابات از سوی وزیر کشور به فرمانداران مراکز حوزه انتخاباتی آغاز شد و تا ۱۶ آذر فرآیند ثبت نام از داوطلبان ادامه داشت.

اسامی داوطلبان تعیین صلاحیت شده ۲۲ بهمن اعلام می شود و یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و نخستین انتخابات میان‌ دوره‌ای دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری دوم اسفندماه امسال در سراسر کشور برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =