دمای آذربایجان‌غربی ۴ درجه کاهش می‌یابد

ارومیه- ایرنا- کارشناس اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: با خروج سامانه بارشی از استان دمای هوا سه تا چهار درجه سانتی‌گراد کاهش می‌یابد.

مهدی کریمی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بررسی نقشه‌های پیش‌بینی و پیش‌یابی بیانگر فعالیت سامانه بارشی در استان تا آخر وقت امروز است و بارش متناوب برف و باران را به همراه دارد.
وی اضافه کرد: وزش باد نیز در استان پیش‌بینی شده که احتمال کولاک برف و کاهش دید در جاده‌ها وجود دارد و لازم است تا رانندگان موارد ایمنی را رعایت کنند.
وی بیان کرد: پیرانشهر با ۴۱ میلی‌متر بارش در ۴۸ ساعت گذشته پرباران‌ترین شهرستان بوده و سردشت با ۳۰، ارومیه با ۲۲، دانشگاه نازلو با ۲۶، مهاباد با ۲۲ و نقده با ۱۸ میلی‌متر بارندگی پربارش‌ترین شهرهای استان بود.
کریمی گفت: با توجه به رطوبت موجود در هوا احتمال بارش‌های پراکنده باران و برف در استان تا آخر هفته وجود دارد.
وی با اشاره به دمای هوای آذربایجان‌غربی بیان کرد: شهرستان ارومیه صبح امروز /یکشنبه/ دارای دمای بین صفر تا سه درجه سانتی‌گراد بوده و چالدران با ۲ درجه سانتی‌گراد زیر صفر سردترین شهر استان بود.
آذربایجان‌غربی در ۲۴ ساعت گذشته شاهد بارش برف و باران بوده‌است و شدت بارندگی‌ها و برودت هوا موجب شد امروز /یکشنبه/ برخی مدارس استان تعطیل اعلام شود.

این استان سالانه شاهد بارش ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلی‌متر بارندگی به صورت برف و باران است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =