شهرداری تهران منبع مالی سیستم پایش بو را تأمین کند

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر، به شهرداری تهران تذکر داد که منابع لازم برای تجهیز مدیریت شهری به سیستم پایش بو را اختصاص دهد.

«سید آرش میلانی» روز یکشنبه در یکصد و هشتاد و یکمین جلسه شورای شهر با اشاره به انتشار بوی نامطبوع در شهر در هفته گذشته، گفت: با توجه به تکرار مساله بوی نامطبوع در آذر ۹۸، همچنان شاهد عدم واکنش سریع برای پایش بو و شناسایی منشا آن هستیم.
وی تاکید کرد: سال گذشته پس از انتشار بوی نامطبوع در شهر، مقرر شده بود تجهیزات لازم خریداری شود.
 میلانی با اشاره به نگرانی‌های شهروندان در خصوص انتشار بوی نامطبوع، گفت: به شهرداری تهران تذکر می‌دهم در اسرع وقت منابع لازم برای تجهیز مدیریت شهری به سیستم پایش بو اختصاص یافته و ساماندهی لازم جهت پایش سریع فراهم شود.

پروژه زیرگذر چهارراه گلوبندک تهران تعیین تکلیف شود
رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران خواستار تعیین تکلیف پروژه زیرگذر چهارراه گلوبندک شد و در این خصوص به شهرداری تهران تذکر داد.
زهرا صدراعظم نوری با اشاره به توقف پروژه زیرگذر چهارراه گلوبندک و ایجاد شرایط نامناسب تردد شهروندان در خیابان پانزده خرداد و چهارراه گلوبند، توضیح داد: در بازدید دوره‌ای از خیابان پانزده خرداد به سمت خیابان خیام در محدوده شهرداری منطقه ۱۲ شاهد شرایط نامناسب تردد شهروندان از این خیابان «مسیر شرق به غرب» و پیاده رو بودم.

وی ادامه داد: به دلیل توقف چند ساله پروژه زیرگذر چهارراه گلوبندک و باقی ماندن کارگاه عمرانی آن، نیمی از عرض پیاده رو مســـدود شده و افراد پیاده به سختی این مسیر را طی می کنند.

به گفته نوری، وجود دست فروشان و سد معبرهایی که از سوی برخی مغازه داران در این پیاده رو ایجاد شده، تردد را در این معبر بیش از پیش مشکل ساخته است.  

وی با بیان اینکه به دلیل تجاوز کارگاه عمرانی به بخشی از این خیابان و کم عرض کردن آن نیز، در مسیر انتهایی خیابان پانزده خرداد به سمت چهار راه گلوبندک ترافیک شدیدی ایجاد می‌شود، تاکید کرد: محل توقف اتوبوس‌های شهری نیز دقیقاً در همان نقطه است و وضعیت عبور و مرور را بسیار سخت و در عین حال خارج از چارچوب و نظم می کند.  

این عضو شورا گفت: از این رو از معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران و شهردار منطقه ۱۲ می‌خواهم نسبت به بررسی وضعیت پروژه زیرگذر گلوبندک که ظاهراً پیشرفت آن ۶۰ درصد است اقدام و برنامه تکمیل و بهره برداری از آن را اعلام کنند.

وی خواستار شد: شهرداری نسبت به سامان دهی وضعیت عبور و مرور عابرین و خودروها و در راســــتای جمع آوری و یا سامان دهی تجهیزات کارگاههای ساختمانی محدوده موصوف اقدام کند.

نوری خاطرنشان کرد: همچنین شهرداری منطقه باید نسبت به پاکسازی معابر موصوف از مشاغل سیار و انتقال آنها به مکانی مناسب و رفع مزاحمت به سرعت اقدام کرده وگزارش لازم را به شورای اسلامی شهر منعکس کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =