۳۵۷ داوطلب در کرمان برای حضور در مجلس یازدهم نام نویسی کردند

کرمان - ایرنا - رییس ستاد انتخابات استان کرمان با اشاره به آخرین آمار داوطلبان ثبت نام کننده برای یازدهمین دور انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان گفت: ۳۵۷ نفر در کرمان ثبت نام کرده اند که ۳۱۲ نفر معادل ۸۷ درصد مرد و ۴۵ نفر معادل ۱۳ درصد از این تعداد زن هستند.

محمدصادق بصیری روز یکشنبه در نشست خبری جمع بندی ثبت‌نام داوطلبان انتخابات یادهمین دوره مجلس شورای اسلامی استان کرمان افزود: در حوزه انتخابیه بافت، رابر و ارزوئیه ۲۶ نفر مرد و در چهار شهرستان شرقی بم، نرماشیر، فهرج و ریگان ۲۸ نفر ثبت نام کرده اند که ۲۵ از این تعداد مرد و سه نفر زن هستند.

وی اظهار داشت: در حوزه انتخابیه جیرفت و عنبرآباد ۲۰ نفر نام نویسی کرده اند که ۱۹ نفر از این تعداد مرد و یک نفر زن است.

وی با بیان اینکه ۴۵ داوطلب نمایندگی مجلس یازدهم نیز در رفسنجان و انار نام نویسی کرده اند که ۳۸ نفر از این تعداد مرد و هفت نفر زن بوده اند تصریح کرد: حوزه انتخابیه زرند و کوهبنان نیز شاهد ثبت نام ۳۵ داوطلب بود که ۳۰ نفر از این تعداد مرد و پنج نفر زن هستند.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار کرمان گفت: در حوزه انتخابیه سیرجان و بردسیر نیز ۳۷ مرد و هفت داوطلب زن نام نویسی کرده اند که در مجموع ۴۴ نفر هستند.

وی با اشاره به اینکه حوزه انتخابیه شهربابک نیز شاهد حضور ۲۹ داوطلب است که ۲۷ نفر از این تعداد مرد و ۲ نفر زن هستند افزود: در کرمان و راور نیز ۱۰۸ نفر برای نمایندگی مجلس یازدهم نام نویسی کردند که ۸۸ نفر از این تعداد مرد و ۲۰ نفر زن هستند.

بصیری گفت: در حوزه انتخابیه کهنوج، فاریاب، قلع‌گنج و رودبار جنوب نیز  ۲۲ نفر مرد ثبت‌نام کرده‌اند و فراینده ثبت‌نام داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی استان کرمان به نحو مطلوب انجام شد.

وی با بیان اینکه ثبت‌نام داوطلبان در ۹ فرمانداری استان کرمان برای ۱۰ کرسی یازدهمین مجلس شورای اسلامی انجام شد تصریح کرد: حضور زنان در این دوره یک درصد نسبت به دوره قبل افزایش داشته است.

وی ادامه داد: همچنین در این دوره شاخص تحصیلات عالی (دکترا) با یک درصد افزایش به ۱۸ درصد رسیده و میانگین سن جوانان نسبت به دوره قبل افزایش داشته است.

بصیری با بیان اینکه ۶ روز برای تشکیل هیات‌های اجرای فرصت داشتیم و این هیات هم اکنون شکل گرفته است گفت: بررسی صلاحیت داوطلبان ثبت‌نام شده ظرف ۱۰ روز باید انجام شود که ۲۶ آذرماه این زمان به پایان می‌رسد.

رییس ستاد انتخابات استان کرمان خاطرنشان کرد: در این دوره حسین امیری خامکانی نماینده فعلی زرند و کوهبنان نام نویسی نکرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =