۱۷ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۱۳
کد خبرنگار: 2668
کد خبر: 83585439
۰ نفر

برچسب‌ها

بارش‌های پراکنده در ایلام تا فردا ادامه دارد

ایلام - ایرنا - رییس گروه پیش‌بینی هواشناسی استان ایلام گفت: با توجه به رطوبت محلی حاصل از سامانه بارشی اخیر در استان، بارش‌ها به صورت پراکنده طی امروز و فردا ادامه دارد.

مجتبی میهن‌پرست روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سامانه بارشی موجود که از روز جمعه آسمان استان را در برگرفت از امروز ضعیف و پراکنده خواهد شد.

وی با بیان اینکه تا اواخر هفته جاری هیچ سامانه بارشی وارد آسمان استان نخواهد شد، افزود: نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد از روز جمعه موج بارشی جدید آسمان استان را فرا می‌گیرد.

با ورود سامانه بارشی با هسته سرد از اواسط روز جمعه هفته گذشته ۱۵ آذرماه به استان ایلام، بارش شدید باران، رگبار و رعد و برق و برف در ارتفاعات سراسر این استان را فرا گرفت.

این سامانه همراه با بارش باران در نواحی جنوب و گرمسیری، بارش برف در ارتفاعات، بارش باران و برف در نواحی سردسیر، مه، رعد و برق به ویژه در نیمه جنوبی، کاهش محسوس دما و وزش باد به نسبت شدید بود.

شدت گرفتن بارش ها از ظهر روز گذشته ۱۶ آذرماه، آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها و لغزندگی جاده‌ها را به دنبال داشت.

هم اکنون آسمان استان ایلام ابری با بارش پراکنده باران  است.

شهر ایلام از ابتدای فصل بارش ۹۸ - ۹۹ شاهد ۱۵۱ میلی‌متر بارندگی بوده است در حالیکه در دوره مشابه سال گذشته بیش از ۲۶۶ میلی‌متر ثبت شد که نشان‌دهنده کاهش ۴۳ درصدی بارندگی امسال به نسبت دوره مشابه پارسال است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =