سی ان ان : وضعیت جسمی و روحی «ژائو وانگ» فوق‌العاده است

تهران – ایرنا – شبکه تلویزیونی سی ان ان روز یکشنبه و یک روز پس از آزادی زندانی آمریکایی از سوی ایران گزارش داد: به گفته یک مقام ارشد دولت آمریکا، وضعیت روحی ژائو وانگ بسیار خوب است.

سی ان ان روز یکشنبه در باره تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا گزارش داد: ژائو وانگ که پس از  آزادی از ایران هم اکنون در آلمان به سر می برد و تحت معاینات پزشکی قرار دارد.

این شبکه تلویزیونی ادامه داد: به گفته یک مقام ارشد دولت ترامپ وانگ از وضعیت جسمی خوبی برخورد دار بوده و از لحاظ روحی نیز بسیار بسیار خوب است.

"کیلی اتوود" (Kylie Atwood) خبرنگار این شبکه خبری گزارش داد: برغم این که برخی منابع گفته بودند این تبعه آمریکایی اغلب از سوی نگهبانان زندان مورد بدرفتاری قرار می گرفته اما اخباری که اکنون دریافت می کنیم و بنابر گفته یک مقام ارشد دولت آمریکا، او از شرایط جسمی و روحی فوق العادی برخوردار است.

تشکر ترامپ و ابراز خرسندی پمپئو

مسعود سلیمانی، پژوهشگر بین‌المللی سلول‌های بنیادی و رییس انجمن هماتولوژی ایران که ۱۴ ماه به دلیل تلاش برای خرید یک ترکیب دارویی دارای کاربردهای پژوهشی در خاک امریکا به شکل غیرقانونی به گروگان گرفته‌شده ‌بود، عاقبت صبح روز گذشته با پیگیری‌های دستگاه سیاست خارجی و نهادهای قضایی و امنیتی ایران در زوریخ به مقام‌های ایران تحویل داده‌ شد.

درهمین حال دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا روز شنبه ۱۶ آذرماه در پیام توییتری با اشاره به آزادی شهروند آمریکایی گفت: من از ایران به دلیل مذاکرات منصفانه تشکر می‌کنم و امیدوارم ما بتوانیم با ایران توافقات بهتری داشته باشیم.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا  نیز روز شنبه ۱۶ آذر با انتشار توئیت‌هایی، از اقدام دولت ایران در تبادل مسعود سلیمانی با « ژائو وانگ » (شهروند آمریکایی محکوم به جاسوسی)، به عنوان اقدامی سازنده یاد و ابراز خرسندی کرد.

پمپئو در توئیتی نوشت: از دولت سوئیس برای تسهیل بازگشت آقای وانگ تشکر می‌کنیم و خرسندیم که دولت ایران در ارتباط با این موضوع، (نقش) سازنده‌ای داشته است.

بر اساس بیانیه وزارت امورخارجه آزادی ژائو ونگ با «تصویب شورای عالی امنیت ملی و همکاری و موافقت نهادهای قضایی و امنیتی» انجام شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha