۱۷ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۰۴
کد خبرنگار: 2964
کد خبر: 83585415
۰ نفر

برچسب‌ها

۹۰ دختر بهابادی عازم بازدید مناطق عملیاتی جنوب شدند

یزد – ایرنا – در سال تحصیلی ۹۹- ۹۸ ، نخستین گروه ۹۰ نفری دانش آموزان دختر دوره دبیرستان شهرستان بهاباد امروز یکشنبه با ۲ دستگاه اتوبوس با عنوان کاروان راهیان نور عازم بازدید مناطق عملیاتی جنوب کشور شدند .

مدیر اداره آموزش و پرورش بهاباد در حاشیه اعزام این کاروان  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تأکید کرد: اردوی راهیان نور سبب آشنایی بیشتر نسل سوم و چهارم انقلاب با آرمان‌های انقلاب اسلامی، اهداف و خواسته‌های شهدا می‌شود.

حسن رزاقی بهابادی از کاروان راهیان نور به عنوان یکی از بزرگترین عملیات‌های فرهنگی یاد کرد و گفت: این اقدام سبب ترویج بیشتر فرهنگ ایثار و شهادت در نسل‌های کنونی خواهد شد  و در شرایط کنونی هر اندازه فرزندان ما با فرهنگ بسیج و راهیان نور آشنا بیشتر شوند از لحاظ روانی و اعتقادی بیمه خواهند شد.

وی با اشاره به ضرورت آشنایی نسل جوان و نوجوان جامعه با واقعیت ها ، اتفاق ها، عملیات ها و خاطرات دوران دفاع مقدس تصریح کرد: این اقدام به منظور آشنایی دانش آموزان با ایثار شهادت و تجدید پیمان نسل جوان با شهدا می شود که یقینا تحول درونی خوبی در دانش آموزان ایجاد می کند که برای ما ارزشمند است.

مدیر آموزش و پرورش بهاباد خاطرنشان کرد : دانش آموزان اعرامی به مدت پنج روز از شلمچه ، هویزه، طلایه، تنگ چذابه، سوسنگرد، آرامگاه شهدای شلمچه و ...  بازدید می کنند.

علی اکبر شیخ زاده مسوول بسیج دانش آموزی ناحیه مقاومت بسیج سپاه بهاباد هم در این مراسم توصیه های لازم را به دانش آموزان برای استفاده از این سفر معنوی ارائه کرد و گفت : هدف از بازدید کاروان راهیان نور از مناطق عملیاتی جنوب انتقال فرهنگ ایثار و فداکاری به نسل های حال و آینده است که این اعزام فرصت خوبی برای آشنایی جوانان و اقشار مختلف جامعه با روحیه شهادت طلبی و دفاع از کیان کشور است.

وی با بیان اینکه راهیان نور یک حرکت عظیم و کار فرهنگی است، گفت: امنیت و اقتدار کنونی کشورمان در سایه خون پاک شهدای والامقام به دست آمده است و هرچه داریم مدیون این بزرگمردان تاریخ هستیم .

مسئول بسیج دانش آموزی بهاباد تصریح کرد : تا پایان سال جاری حدود ۱۰۰ دانش آموز پسر دوره دبیرستان نیز به اردوی راهیان نور اعزام می شوند .

مرکز شهرستان ۲۰ هزار نفری بهاباد در فاصله ۲۰۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =