۱۷ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۰۴
کد خبرنگار: 2581
کد خبر: 83585408
۰ نفر

برچسب‌ها

۶۹ قطعه پرنده باقرقره در گنبدکاووس کشف شد

گنبدکاووس - ایرنا - فرمانده هنگ مرزی اترک استان گلستان اعلام کرد که ۶۹ قطعه پرنده زنده از نوع باقرقره از منزل سه نفر از اهالی روستای کرند بخش مرزی داشلی برون گنبدکاووس در شرق استان کشف و سه صیاد نیز در این رابطه دستگیر شدند.

سرهنگ محمدرضا سراوانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تشریح عملکرد مرزبانان هنگ مرزی اترک در ۴۸ ساعت گذشته، اظهار داشت: سه نفر از اهالی روستای کرند که ۶۹ قطعه باقرقره را به صورت زنده‌گیری با تور و تله‌های شکاری صید و در منزل نگه‌داری می‌کردند با هماهنگی مقام قضایی شناسایی و دستگیر شدند.

وی افزود: ماموران مرزبانی در اقدامی دیگر و بر اساس اعلام اهالی روستای کلیجه دهستان کرند گنبدکاووس، با حکم قضایی یک منزل مسکونی را که به پاتوقی برای انجام کارهای خلاف از جمله قمار تبدیل شده بود، بازرسی و ۱۰ نفر را دستگیر کردند.

فرمانده هنگ مرزی اترک گلستان ادامه داد: برای افراد دستگیر شده که بین ۲۴ تا ۴۲ سال سن داشتند و در تردد به این منزل باعث ایجاد مزاحمت می‌شدند، پرونده تشکیل و به پاسگاه انتقال یافتند.

سرهنگ سراوانی کشف ۲ قبضه سلاح شکاری به همراه ۳۰ عدد فشنگ از یکی از اهالی روستای کرند و در بازرسی از داخل یک خودرو در ایست بازرسی سه راهی داشلی‌برون و کشف ۲.۵ لیتر مشروبات الکلی از یک خودرو در پست کنترل و مراقبت مرزی اینچه‌برون و دستگیری یک نفر در این رابطه را از دیگر اقدامات ماموران هنگ مرزی اترک در این مدت عنوان کرد.

هنگ مرزی اترک گلستان، مسوولیت حراست از مرزهای زمینی جمهوری اسلامی ایران با کشور ترکمنستان را درمحدوده این استان به طول تقریبی ۳۵۰ کیلومتر برعهده دارد و مقر آن در شهرستان ۳۵۰ هزار نفری گنبدکاووس واقع در شرق گلستان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =