رییس جمهوری قبل از آغاز جلسه علنی در مجلس حضور یافت

تهران-ایرنا- رییس جمهوری امروز یکشنبه با حضور در بهارستان لایحه بودجه کل کشور را تقدیم مجلس کرد. نکته جالب اینکه روحانی قبل آغاز جلسه علنی در مجلس حضور داشت.

جلسه علنی امروز ۱۷ آذرماه مجلس شورای اسلامی در ساعت ۸.۲۰  دقیقه آغاز شد.
هنگامی که درب‌های مجلس به روی خبرنگاران باز شد، ‌رییس جمهوری با همراهانش در مجلس حضور داشت. محمد باقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه، حسینعلی امیری معاون پارلمانی، محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهوری و سید محمود علوی وزیر اطلاعات رییس جمهوری را امروز در مجلس همراهی می‌کردند.

امروز حدود ۳۰۰ الی ۳۵۰ خبرنگار و تصویربردار در مجلس حاضر بوده و سخنان رییس جمهوری درباره لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور را پوشش دادند.
 معمولا تلویزیون طی سال‌های گذشته سخنان رییس جمهوری در هنگام ارائه لایحه بودجه را به طور کامل پخش می‌کرد اما امسال تنها دقایق آخر سخنان رییس جمهوری از تلویزیون پخش شد.
در روزهای قبل و حتی قبل از آغاز سخنان رییس جمهوری گفته می‌شد ممکن است برخی از نمایندگان رییس جمهوری را تخریب کنند اما جلسه به آرامی برگزار شد و رییس جمهوری هم سخنان خود را در آرامش مطرح کرد. هنگام سخنرانی رییس جمهوری اغلب نمایندگان مجلس در صندلی‌های خود نشسته بودند و با دقت به سخنان بودجه ای روحانی گوش می‌دادند. در عین حال طبق روال معمول تعدادی نمایندگان نیز به کنار صندلی نوبخت و امیری معاونان رییس جمهوری رفته و با آنان مشغول صبحت بودند.
 هنگامی که سخنان رییسجمهور به موضوع آموزش در بودجه سال آینده رسید، قاسم احمدی لاشکی نماینده نوشهر از جای برخاست و با صدای بلند نسبت به بودجه اعتراض کرد و خواهان اصلاح آن شد.
همچنین هنگامی که رئیس جمهوری پشت تربیون مجلس قرار گرفت نادر قاضی پور نماینده ارومیه با صدای بلند خطاب به علیرضا رحیمی عضو هیات مدیره مجلس گفت: پس بنزین چه شد در مورد بنزین هم باید صبحت کنند.

دکتر روحانی اظهار امیدواری کرد نمایندگان بررسی لایحه بودجه را بهمن ماه آغاز کنند و سپس لایحه بودجه سال ۹۹ را تقدیم رئیس مجلس کرد.

لاریجانی پس از دریافت لایحه بودجه از رئیس جمهوری برای ارایه به موقع لایحه بودجه و هیات دولت قدردانی کرد.

 دکتر روحانی پس از تقدیم لایحه بودجه به همراه اعضای هیات دولت و با بدرقه نمایندگان از مجلس خارج شد و نمایندگان به ادامه بررسی دستور هفتگی خود پرداختند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =