شورای اسلامی شهرکرد بر مصوبه خود در خصوص خدمات آرامستان‌ها اصرار کرد

شهرکرد- ایرنا- رییس شورای اسلامی مرکز چهارمحال و بختیاری گفت: اعضای این شورا بر مصوبه ۱۹ جلسه قبل خود در خصوص موضوع بکارگیری پیمانکار خدمات آرامستان‌های شهرکرد اصرار کردند.

حیدر علیپور دهکردی شامگاه شنبه در دویست و هفدهمین نشست علنی شورای اسلامی مرکز چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: مناقصه بکارگیری پیمانکار خدمات آرامستان‌های شهرکرد شهریور سال‌جاری در قالب حجمی ،با ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برگزار و یک شرکت واجد شرایط برنده آن شد.

وی افزود: این موضوع در نشست علنی شماره ۱۹۸ مورخ ۶ مهر سال‌جاری شورای اسلامی شهرکرد با رای اعضای این شورا مصوب شد.

علیپور دهکردی تصریح کرد: سپس بنا بر ایرادهایی که هیات تطبیق مصوبات در فرمانداری شهرستان شهرکرد به جزئیات مناقصه، شرح خدمات و آنالیز قیمت وارد دانست، به این مصوبه شورای اسلامی مرکز چهارمحال و بختیاری اعتراض کرد.

وی یادآور شد: این اعتراض در نشست علنی شماره ۲۱۰ مورخ ۱۹ آبان سال‌جاری شورای اسلامی شهرکرد رسیدگی و بر این مصوبه مبنی بر بکارگیری این پیمانکار و قانونی بودن روند برگزاری مناقصه اصرار و مرتب در قالب صورت‌جلسه ذی‌ربط به فرمانداری ارسال و اعلام شد.

رییس شورای اسلامی مرکز چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: این در حالی است که فرمانداری شهرستان شهرکرد این صورت‌جلسه را با بهانه ارسال خارج از موعد ۱۰ روزه از سوی این شورا به فرمانداری بازگرداند.

وی گفت: به همین منظور اعضای شورای اسلامی مرکز چهارمحال و بختیاری موضوع را برای تصمیم‌گیری و تعیین تکلیف نهایی در این نشست مطرح و بررسی کردند.

علیپور دهکردی تاکید کرد: پس از بررسی‌های بعمل آمده اعضای شورای اسلامی مرکز چهارمحال و بختیاری عقیده دارند مهلت ۱۰ روزه برای ارسال صورت‌جلسه شماره ۲۱۰ مورخ ۱۹ آبان سال‌جاری رعایت و در بازه زمانی ۹ روز از طریق اتوماسیون اداری به فرمانداری فرستاده شده است.

وی افزود: هنور مشخص نیست فرمانداری شهرستان شهرکرد با چه استدلالی این مصوبه را بازگشت داده است.

رییس شورای اسلامی مرکز چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: در نهایت اعضای این شورا برای اطمینان از تسریع در تعیین تکلیف مصوبه شورای اسلامی شهرکرد و بکارگیری پیمانکار خدمات آرامستان‌های مرکز استان اصرار کردند تا پس از اعلام در زمان مقرر به فرمانداری مشکل رفع شود.

علیپور دهکردی یادآور شد: اصرار اعضای شورای اسلامی مرکز چهارمحال و بختیاری در خصوص این مصوبه با هدف رفع مشکل خدمات‌رسانی شهرداری در آرامستان‌های شهرکرد و پایان دادن به بلاتکلیفی پرداخت حقوق و مزایای کارگران شاغل در این مجموعه صورت گرفت.

به گزارش ایرنا، آرامستان بهشت رحمت شهرکرد ۵۸ هکتار وسعت دارد که پیش‌بینی ۵۰ سال آینده برای آن شده و تا ۱۰۰ هکتار قابل افزایش است.

اعتبار هزینه شده آرامستان بهشت رحمت شهرکرد ۵۰ میلیارد ریال و اعتبار مورد نیاز برای تکمیل آن ۱۵۰ میلیارد ریال اعلام شده است.

مهمترین اقدامات صورت گرفته در این آرامستان تکمیل غسال‌خانه با تمامی امکانات و تجهیزات مورد نیاز به مساحت ۹۸۰ مترمربع، احداث ساختمان محل اقامه نماز و تشییع به مساحت ۴۴۹ مترمربع و ۱۰ کیلومتر جدول‌بندی است.

شهرکرد به عنوان مرکز استان چهارمحال و بختیاری ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =