بازدیدکنندگان نمایشگاه‌های فرهنگی به مصرف‌کنندگان این کالا تبدیل می‌شوند

زنجان - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: در صورت ارایه خوب کتاب‌ها و مطبوعات در نمایشگاه‌ها، می‌توان امیدوار بود که بازدیدکنندگان به مصرف کنندگان اقلام فرهنگی بپیوندند.

فاطمه کرباسی شنبه شب در حاشیه دهمین نمایشگاه کتاب و چهارمین نمایشگاه مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان زنجان با حضور در غرفه ایرنا مرکز زنجان، افزود: نمایشگاه کتاب و مطبوعات محل مناسبی برای آشنایی هرچه بهتر و بیشتر بازدیدکنندگان با اقلام فرهنگی است.

وی از برپایی نمایشگاه کتاب و مطبوعات به عنوان یک رخداد مهم فرهنگی یاد کرد و اظهار داشت: در برپایی این دوره از نمایشگاه کتاب در زنجان از نتایج جمع بندی شده و تجارب برگزاری ۹ دوره نمایشگاه قبلی، استفاده شد تا به لحاظ کمی و کیفی در سطح مطلوب و مناسب برگزار شود.

کرباسی با تاکید براینکه برگزاری همزمان نمایشگاه کتاب و مطبوعات در کنار هم، اتفاق بسیار خوبی بود، افزود: با توجه به پایین بودن سطح بودجه دستگاه‌ها، امکان تهیه بن رفاهی خرید اقلام فرهنگی برای کارکنان وجود ندارد و این در کاهش تعداد بازدیدکنندگان و خریداران، تاثیر گذار بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، گفت: همزمانی نمایشگاه کتاب و مطبوعات با مرحله ثبت نام انتخابات، این نمایشگاه را تحت‌الشعاع قرار داد چرا که فرمانداری‌ها فقط در مراسم افتتاحیه حضور یافتند اما شماری از مسوؤلان ازجمله امام جمعه زنجان، استاندار، شهردار و برخی دیگر از مدیران دستگاه‌های اجرایی از این ۲ نمایشگاه بازدید کردند.

کرباسی، میزان استقبال علاقه‌مندان از این نمایشگاه را خوب ارزیابی کرد و افزود: ناشران مطرح و بنامی در چهارمین نمایشگاه کتاب زنجان حضور یافتند و تنوع کتاب‌ها نیز بیشتر بود و شرکت کنندگان در ۲۲۰ غرفه اقلام فرهنگی خود را عرضه کردند.

وی به محل مناسب نمایشگاه مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری زنجان اشاره کرد و اظهار داشت: با برپایی این نمایشگاه رسانه‌ها نیز توانستند از فرصت به وجود آمده بهره‌مند شوند.

این ۲ نمایشگاه در ۲ نوبت صبح و بعدازظهر (۹ تا ۱۲ و ۱۶ تا ۲۱) از روز دوشنبه /۱۱ آذر ماه/ به مدت ۶ روز در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی کاسپین زنجان برگزار شد. 

    

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =