کوهرنگ پربارش‌ترین نقطه کشور گزارش شد

شهرکرد- ایرنا- معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: شهرستان کوهرنگ با بارش بیش از ۱۰۰ میلیمتر باران و ۸۰ سانتی‌متر برف پربارش‌ترین نقطه کشور در ۴۸ ساعت گذشته گزارش شده است.

مهرداد قطره سامانی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بارش‌های قابل توجه از عصر روز جمعه تا صبح روز یکشنبه منجر به بارش برف و باران در بسیاری مناطق استان شد که این سامانه بارشی تا ظهر امروز در لردگان، کوهرنگ و اردل همچنان فعال است.

وی ادامه داد: هم اینک ارتفاع برف در کوهرنگ ۹۰ سانتی‌متر است و درگردنه‌های این شهرستان به بیش از یک متر می‌رسد.

قطره سامانی تصریح کرد: همچنین بارش باران در شهرکرد ۱۹ میلیمتر، لردگان ۴۷ میلیمتر، بروجن ۱۷ میلیمتر، سامان ۲۴ میلیمتر، فارسان ۵۴ میلیمتر، اردل ۴۸ میلیمتر، شلمزار ۲۵ میلیمتر و بن ۲۹ میلیمتر گزارش شده است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری، میانگین بارش‌های سال آبی جاری را ۹۳ میلیمتر اعلام کرد و گفت: این بارش‌ها در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۵۳ کاهش و در مقایسه با دوره مشابه میانگین بلندمدت ۲۳ میلیمتر کاهش دارد.

چهارمحال و بختیاری سرچشمه دو رودخانه زاینده‌رود و کارون و بخشی از رودخانه دز است و افزایش یا کاهش بارش‌ها در این استان، استان‌های خوزستان، اصفهان و فلات مرکزی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

شهرستان کوهرنگ یکی از قطب‌های بارشی و برف‌گیر چهارمحال و بختیاری در ۹۰ کیلومتری مرکز این استان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =