۱۷ آذر ۱۳۹۸،‏ ۹:۴۰
کد خبرنگار: 864
کد خبر: 83585314
۰ نفر
۹۵۰ تن مخلوط ماسه و نمک در جاده‌های استان مرکزی پخش شد

اراک - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: ۹۵۰ تن مخلوط ماسه و نمک برای جلوگیری از لغزندگی و بروز حوادث از آغاز بارش برف تا کنون در جاده‌های استان مرکزی پخش شده است.

«علی زندی‌فر» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: : ۲ هزار و ۳۰۰ کیلومتر باند از جاده‌های این استان نیز از با استفاده از  ۳۰ دستگاه ماشین آلات راهداری و ۷۲ نفر از راهداران اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی در شهرستان‌های اراک، آشتیان، شازند و خنداب برفروبی و پاکسازی شده است.

برفروبی در جاده ها

وی با یادآوری بارش برف در جاده اراک- خمین و خمین - الیگودرز استان گفت: اکنون تمامی جاده‌های این استان باز است و تردد به صورت عادی در آنها جریان  دارد.

زندی فر گفت: با توجه به شرایط نامناسب جوی نیاز است مسافران در هنگام سفر در جاده‌های کوهستانی استان مرکزی ضمن همراه داشتن زنجیر چرخ، لباس گرم و سایر تجهیزات ایمنی زمستانی را نیز داشته باشند.

وی اظهار داشت: بر اساس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی بارش‌ها تا پایان امروز در استان پایان یافته و دمای هوا کاهش می یابد.

۶ هزار و ۴۰۰ کیلومتر انواع آزاد راه، راه اصلی و راه روستایی در استان مرکزی وجود دارد که چهار هزار کیلومتر آن را راه‌های روستایی تشکیل داده است.
روزانه حدود ۴۹۰ هزار وسیله نقلیه از مسیرهای جاده ای استان مرکزی تردد می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =