۱۷ آذر ۱۳۹۸،‏ ۸:۴۹
کد خبرنگار: 977
کد خبر: 83585284
۰ نفر

برچسب‌ها

تعزیرات کرمان با ۱۸۷واحد صنفی متخلف برخورد کرد

کرمان - ایرنا - به گفته مدیرکل تعیزات حکومتی استان کرمان پس از اصلاح قیمت بنزین این سازمان نظارتی با مشارکت اداره صمت در قالب ۶۰تیم گشت مشترک توانست ضمن رصد بازار ۱۸۷واحد صنفی متخلف را شناسایی و با ان برخورد کند.

به گزارش دریافتی ایرنا ، ارسلان میزی با اشاره به تشکیل تیم‌های گشت مشترک ناظران صمت، اصناف و تعزیرات پس از اصلاح قیمت بنزین به منظور رصد بازار عنوان کرد: هر روز دو گشت ویژه صبح و عصر، کالاهای اولویت‌دار مانند مواد غذایی، محصولات کشاورزی، لاستیک و حمل و نقل درون و برون شهری را رصد می‌کنند.
وی با تاکید بر اینکه پرونده‌های تخلف در این موضوع خارج از نوبت در شعب ویژه رسیدگی می‌شوند، گفت: این طرح از ۲۵ آبان ماه آغاز شده و گروه‌های متشکل از انتظامی، بازرسی صمت و اصناف با همراهی رئیس شعب با اولویت گزارش‌های مردمی ثبت سامانه ۱۲۴ صمت و ۱۳۵ تعزیرات به شکایات رسیدگی می‌کنند.
میری با بیان اینکه در این طرح کالاهای مصرف خانوار به عنوان کالاهای هدف قرار دارند، افزود: طی مدت یاد شده ۶۰ اکیپ گشت مشترک به محوریت مدیریت روسای شعب ادارات کل تعزیرات برگزار شده است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان اضافه کرد: ۳۱۴ مورد بازرسی از اصناف متعدد انجام شده که ۱۸۷ واحد دارای تخلف و ۵۰ واحد بدون تخلف بودند.
وی خاطرنشان کرد: ۱۸۴ پرونده تخلف در این رابطه تشکیل شده و ۷۷ واحد مشمول تذکر و ارشاد قرار گرفتند.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان، میزان محکومیت صادره برای واحدهای متخلف را ۳۷۲ میلیون و ۹۱۵ هزار و ۲۰۰ ریال اعلام کرد.

شهروندان هر گونه تخلفی را گزارش دهند
میری ابراز داشت: اطلاع‌رسانی از طریق رسانه‌ها، گفت‌وگوی ویژه خبری، مصاحبه‌های رادیوی و سایت‌های خبری و غیره صورت گرفته که شهروندان در صورت مشاهده تخلف گرانفروشی و احتکار، موارد را به بازرسی صمت و یا تعزیرات گزارش دهند.
وی گفت: پیرو دستورالعمل ملی و استانی با هماهنگی و تعامل تشکیل گشت‌های متوالی از جمله ادارات صنعت و معادن و تجارت شمال و جنوب، اتاق‌های اصناف، اتحادیه‌های صنفی، شرکت‌های پخش فرآورده نفتی و مراجع کاشف انتظامی و اطلاعاتی، اقداماتی جهت کاهش تلاطمات روانی و برخورد با متخلفان انجام شد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان ادامه داد: سامانه تلفنی ۱۳۵ تعزیرات روزانه از ساعت ۷ و نیم صبح تا ۲۲ با حضور همکاران برای ثبت شکایات و پیشنهادات، آماده پاسخگویی هم استانی‌ها است و ساعت از ۲۲ تا ۷ و نیم صبح نیز به صورت خودکار ثبت شکایات انجام شده و پیگیری می‌شوند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =