ناوگان حمل و نقل دانشجویی در بجنورد ساماندهی می‌شود

بجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت: استانداری ۴۰ میلیارد ریال از اعتبارات معوقه شهرداری بجنورد را برای ساماندهی و تکمیل ناوگان حمل و نقل دانشجویی آزاد می‌کند.

محمدعلی شجاعی روز یکشنبه در نشست بررسی مشکلات سرویس حمل و نقل دانشجویان که با حضور روسای دانشگاه ها، شهردار و شورای مشورتی دانشجویان برگزار شد، اظهار داشت: ضعف سیستم حمل و نقل شهری در مرکز استان که گریبانگیر دانشجویان هم شده است، حاصل کم کاری شهرداری است.

وی گفت:  اولویت ما رفع و تکمیل ناوگان حمل و نقل دانشجویان است و این موضوع به‌زودی در نشستی با حضور مسوولان شهرداری بجنورد، شورای مشورتی دانشجویان و معاونت سیاسی استانداری مورد بررسی و واکاوی قرار می‌گیرد و در خصوص رفع آن چاره جویی می شود.

استاندار خراسان شمالی افزود: در بودجه سال ۹۹ اعتبار برای بازگشایی خیابان قیام بجنورد به منظور کوتاه کردن مسیر تردد دانشجویان به دانشگاه در نظر گرفته خواهد شد و تا یک ماه آینده تمامی تملکات مسیر خیابان قیام باید توسط شهرداری مشخص شود.  

وی گفت: شهرداری باید روند بازگشایی این خیابان را با تخصیص ۱۲ میلیارد ریال از محل معوقات شهرداری بجنورد از استانداری آغاز کند و با تخصیص اعتبارات بیشتر در سال آینده  این پروژه به سرانجام برسد.

احمد محقر، رئیس دانشگاه بجنورد هم در این نشست گشایش ادامه خیابان قیام به دانشگاه را امری ضروری دانست و گفت: هم اکنون دانشجویان برای رسیدن به این مرکز آموزشی مسیری طولانی را طی می کنند.

در سال تحصیلی امسال در دانشگاه بجنورد چهار هزار و ۵۱۰ دانشجو در ۲۱ رشته کارشناسی ارشد و ۳۰ رشته کارشناسی زیر نظر ۱۷۱ عضو هیات علمی و ۹۴ پرسنل تحصیل می کنند.

هم اکنون ۳۹ دانشگاه و موسسه آموزش عالی در استان فعالیت دارند که حدود ۴۰ هزار دانشجو در این مراکز تحصیل می کنند.

حدود ۲ هزار و ۳۰۰ تاکسی تلفنی،  ۸۰۰ تاکسی عمومی و ۷۱ دستگاه اتوبوس در شهر ۲۱۰ هزار نفری بجنورد کار جابجایی مسافر را انجام می دهند.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =