۱۷ آذر ۱۳۹۸،‏ ۹:۳۰
کد خبرنگار: 1455
کد خبر: 83585276
۰ نفر

پروندهٔ خبری

ثبت نام  ۲۸ زن برای رقابت انتخاباتی در لرستان

خرم‎آباد - ایرنا - مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان گفت: در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی این استان ۲۸ زن داوطلب شرکت در انتخابات شدند.

ناهید پرویزپور روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: تا پایان هفتمین روز از نام نویسی داوطلبان ورود به مجلس شورای اسلامی، ۳۸۹ نفر در حوزه های انتخابیه این استان ثبت نام کرده اند.
وی اظهار داشت: از مجموع این تعداد داوطلب ۲۸ نفر آن زن و مابقی مرد هستند.
 پرویز پور ادامه داد: یکی از جلوه های مهم مشارکت سیاسی حضور در صحنه انتخابات است و با توجه به فضای باز سیاسی و ایجاد فرصت های برابر بای زنان و مردان و از طرفی ارتقاء سطح دانش و شعور سیاسی بانوان حضور در رقابت های انتخاباتی به عنوان نیمی از جامعه مدنی کشور ضروری است.

وی عنوان کرد: در لرستان تعداد ۲۸ بانوی توانمند و شایسته ای که شرایط داوطلبی شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی را داشتند در این رقابت شرکت کردند و خود را به محک رای مردم قرار می دهند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان گفت: در دوره گذشته در این استان ۲۰ زن داوطلب شرکت در انتخابات مجلش شورای اسلامی شدند و اکنون این تعدادبه ۲۸ نفر افزایش یافته است و ایمد است که زنان توانمند اعتماد مردم را به خود جلب کنند و به مجلس شورای اسلامی راه یابند.
لرستان ۹ نماینده در خانه ملت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =