۱۷ آذر ۱۳۹۸،‏ ۹:۳۸
کد خبرنگار: 1260
کد خبر: 83585270
۰ نفر

برچسب‌ها

آتش سوزی در هند جان ۴۳ نفر را گرفت

دهلی نو-ایرنا- پلیس دهلی‌نو اعلام کرد، بر اثر آتش سوزی بزرگ در کارخانه تولید کیف در منطقه اناج مندی دهلی‌نو ۴۳ نفر کشته و ۵۶ نفر دیگر مجروح شدند.

به گزارش  خبرگزاری "ای ان آی" ،مونیکا بارداج معاون رییس پلیس دهلی نو گفت:دستکم ۴۳نفر که توسط نیروهای امداد از محل حادثه خارج شدند، در بیمارستان جان خود را از دست داده اند.

اتول گارگ رییس سازمان آتش نشانی دهلی نو گفت،این آتش سوزی حدود ساعت ۵ صبح (به وقت محلی) روز یکشنبه در حالی اتفاق افتاد که حدود ۶۰ تا ۷۰ نفر در این کارخانه خواب بودند.

وی افزود:پس از گسترش آتش سوزی بیش از ۵۰ ماشین آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند و ما توانستیم تا ساعت ۹:۳۰ صبح این آتش را خاموش کنیم. تاکنون ۵۶ نفر به بیمارستان منتقل شده اند.

بر اساس داده های وزارت کار هند در سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ حدود ۳ هزار و ۵۶۲ کارگر هندی جان خود را به دلیل سوانح در محل کار از دست داده اند. همچنین ۵۱ هزار ۱۲۴ کارگر در این مدت مجروح شده اند.

این آمار به معنی  کشته شدن ۳ کارگر در روز و مجروح شدن روزانه ۴۷ نفر در کارخانه های هند است.

دلیل عمده وقوع سوانح  در کارخانه های هند بی توجهی و عدم اجرایی کردن استاندارد های ایمنی در محل کار می باشد. با این وجود توجه زیادی به ارتقاء ایمنی در محل کار نمی شود.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =