پرداخت تسهیلات ۷۰ میلیون ریالی به چهار هزار بازنشسته گلستان آغاز شد

گنبدکاووس - ایرنا - مدیر صندوق بازنشستگی گلستان از آغاز پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به مبلغ ۷۰ میلیون ریال به چهار هزار بازنشسته این استان از آبان ماه امسال خبر داد.

محمد براری شنبه شب در مراسم تجلیل از ۲۴۲ نفر از فرهنگیان بازنشسته سال ۹۷ مدیریت آموزش و پرورش شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: پرداخت این تسهیلات هر ماه به ۵۰۰ نفر از پیشکسوتان که تا الان سه هزار و ۶۰۷ نفر برای دریافت آن ثبت نام کردند، انجام می شود و تا اردیبهشت یا خرداد سال ۹۹ ادامه دارد.

وی اضافه کرد: پیش از این سهمیه پیش بینی شده برای پرداخت تسهیلات ۷۰ میلیون ریالی به بازنشستگان گلستان، سه هزار نفر بود که با تلاش‌های صورت گرفته این تعداد به چهار هزار نفر افزایش یافت.

براری از عضویت ۳۰ هزار پیشکسوت ادارات و نهادهای مختلف گلستان که حدود ۷۰ درصد آن بازنشسته فرهنگی هستند، در صندوق بازنسشتگی این خبر داد و گفت که با مدیران برخی بانک‌های گلستان نیز برای پرداخت تسهیلات با کارمزد پایین به منظور خرید لوازم خانگی و کمک هزینه ازدواج ویژه فرزندان اعضای این صندوق رایزنی شده که این تسهیلات نیز پرداخت می‌شود.

وی همچنین از افزایش ۱۵ درصدی سقف خدمات بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان استان گلستان هم خبر داد و تصریح کرد که افزایش سقف خدمات بدون افزایش حق بیمه پرداختی خواهد بود.

مدیر صندوق بازنشستگی گلستان، احداث خانه امید ویژه پیشکسوتان در هر یک از شهرستان‌های این استان را از برنامه‌های در دست اقدام این صندوق اعلام کرد و ادامه داد: در صورتی  که مسوولان شهرستانی زمین مناسب برای احداث خانه امید اختصاص دهند هزینه ساخت آن را صندوق پرداخت می‌کند.

مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس نیز در این مراسم، بازنشستگان را سرمایه‌های معنوی و ارزشمند نظام تعلیم و تربیت دانست و گفت: درسال تحصیلی ۹۸ - ۹۷ در مجموع ۲۴۲ نفر از فرهنگیان این شهرستان بازنشسته شدند که امشب در این مراسم از آنها تجلیل می‌شود.

کمال‌الدین نظرنژاد با اشاره به روند رو به افزایش آمار بازنشستگان فرهنگی کشور تا سال ۱۴۰۵، افزود: این روند نشان می‌دهد که نظام تعلیم و تربیت به استخدام هزاران معلم در سال‌های آینده نیاز دارد بنابراین دانش آموزان فعلی می‌توانند با امید به آینده و خوب درس خواندن، از این فرصت شغلی استفاده کنند.

وی اضافه کرد: در آینده‌ای نزدیک علاوه بر اینکه استخر دانش‌آموزی آموزش و پرورش به بهره‌برداری می‌رسد، درمانگاه فرهنگیان نیز تجهیز خواهد شد که پیشکسوتان فرهنگی نیز می‌توانند از امکانات این دو مجموعه استفاده نمایند.

مدیر کانون بازنشستگان گنبدکاووس نیز در این مراسم که با اجرای برخی برنامه‌های فرهنگی و هنری همراه بود گفت: هم اکنون دو هزار و ۷۰۰ پیشکسوت فرهنگی عضو این کانون هستند که با بازنشستگان امسال این رقم به حدود سه هزار نفر افزایش می‌یابد.

عبدالرحیم نیازی ساعی افزود: کانون بازنشستگان فرهنگی گنبدکاووس دارای چندین کمیته از جمله "گردشگری، ورزشی، آموزشی و فرهنگی" است که متناسب با نیاز اعضا و بهره‌مندی بهتر آنها از اوقات فراغت، برنامه‌ریزی‌ ویژه‌ای از جمله اعزام سفرهای سیاحتی و زیارتی داخل و خارج کشور، برگزاری کلاس‌های آموزشی، تغذیه‌، سلامت و ورزشی کرده است.

در این مراسم همچنین از "مدد مددی" یکی از فرهنگیان بازنشسته گنبدکاووس که درطول ۳۰ سال خدمت، پنج هزار ساعت دوره آموزش ضمن خدمت را گذرانده بود و نیز چند تن از بازنشستگان فرهنگی این شهرستان که در مسابقات ورزشی استانی موفق به کسب مقام شده بودند، تجلیل شد.

شهرستان گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =