۲۲۰ دانش آموز دختر اراکی به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس اعزام شدند

اراک - ایرنا - ۲۲۰ دانش آموز دختر اراکی روز یک‌شنبه در قالب اردوی راهیان‌نور دانش‌آموزی از مقابل کانون کوثر اراک به مناطق عملیاتی دوران هشت سال دفاع مقدس در جنوب کشور اعزام شدند.

این دانش آموزان در پایه دوم دبیرستان در آموزشگاه های اداره آموزش و پرورش ناحیه یک اراک تحصیل می‌کنند و به مدت سه روز علاوه بر بازدید از مناطق عملیاتی هویزه، دهلاویه، محل عملیات والفجر هشت و اروند کنار به تمرین مهارت‌های درس آمادگی دفاعی خود می پردازند.

این کاروان با هفت دستگاه اتوبوس در مناطق عملیاتی حضور می یابند و یک روحانی و ۲ راوی پیشکسوت هشت سال دفاع مقدس نیز اعضای آن را در این اردوی معنوی همراهی می‌کنند.

فرمانده سپاه ناحیه اراک در آیین بدرقه این دانش آموزان گفت: تبیین فرهنگ از خودگذشتگی در جامعه از رویکردهای اساسی بسیج است و اردوهای راهیان نور نمادی از این حرکت عظیم فرهنگی در جامعه است.

سرهنگ پاسدار «محمدرضا عسگری»   افزود: دوران هشت سال دفاع مقدس متعلق به قشر و زمان خاصی نیست بلکه واقعیتی طلایی از رشادت و از خودگذشتگی مردان و زنانی است که با حضور همراه با بصیرت خود، زمینه اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی را فراهم و پایه‌های این نظام الهی را تقویت کردند.

وی گفت: آشنایی نسل جوان با روحیه شهادت طلبی، گذشت و ایثار رزمندگان اسلام، پشتیبانی مردم از ولایت فقیه و همچنین معرفی توطئه‌ها و کینه‌توزی های دشمنان اسلام به خصوص استکبار جهانی در راستای دشمن شناسی، از مهمترین اهداف راهیان نور است.

اعزام ۶ هزار دانش‌آموز دختر و پسر از استان مرکزی به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس در قالب اردوهای راهیان نور در سال جاری هدف‌گذاری شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =