افزایش سه برابری داوطلبان نامزدی مجلس در نوشهر

نوشهر- ایرنا - فرماندار نوشهر شمار داوطلبان نامزدی نمایندگی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این حوزه انتخابیه را ۴۶ نفر اعلام کرد و گفت که این تعداد حدود سه برابر دوره گذشته است.

نوشهر به همراه چالوس و کلاردشت یک حوزه انتخابیه است و یک کرسی در مجلس شورای اسلامی دارد.

ثبت نام از داوطلبان نامزدی نمایندگی مجلس  شورای اسلامی دوره  یازدهم از ساعت ۸ روز شنبه یازدهم آذر ماه جاری شروع شد و ساعت ۱۸ روز گذشته به پایان رسید .

عبدالصمد صفر نژاد روز  یکشنبه در گفت و گو  با خبرنگار ایرنا آمار داوطلبان نامزدی نمایندگی مجلس در دوره گذشته را ۱۶ نفر اعلام کرد .

وی توضیح داد: ۶ نفر از داوطلبان نامزدی نمایندگی در این دوره زن هستند در حالی که در دوره گذشته تنها یک زن نام نویسی کرده بود.

 فرماندار نوشهر جوان ترین فرد ثبت نام شده به عنوان داوطلب نامزدی نمایندگی در این حوزه انتخابیه را ۳۰ ساله معرفی کرد و گفت که مسن ترین فرد نیز ۶۳ سال است.

وی افزود: ۱۰ تن از داوطلبان دارای مدرک تحصیلی دکترا، ۶ داوطلب دارای مدرک حوزوری و ۳۰ داوطلب دیگر دارای مدرک کارشناسی ارشد و معادل آن هستند.

صفرنژاد شغل بیشترین تعداد داوطلبان را با ۱۵ نفر کارمند اعلام کرد و توضیح داد: در میان داوطلبان چهار پزشک، ۹ استاد دانشگاه، ۲ نفر روحانی، ۲ نفر فرهنگی، ۹ نفر بازنشسته، یک نفر قاضی و چهار نفر هم دارای شغل آزاد هستند.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دوم اسفند ماه سال جاری برگزار می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =