۱۷ آذر ۱۳۹۸،‏ ۷:۵۵
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83585197
۰ نفر

برچسب‌ها

پیام روز دانشجو استکبارستیزی است

یزد- ایرنا - نایب رییس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی (جمنا) ‌گفت: پیام اصلی روز دانشجو و شهدایی که جان عزیز خود را فدای نظام و انقلاب اسلامی کردند، همگی استکبارستیزی است و باید این هدف و روحیه تقویت شود.

«مهدی چمران» شنبه‌شب در آیین بزرگداشت روز دانشجو ( ۱۶ آذر ) که در دانشگاه یزد برگزار شد با گرامیداشت خاطره شهدای این روز، افزود:  استکبارستیزی و ایستادگی در برابر دشمنان میهن اسلامی باید به عنوان یک واقعیت تاریخی ،ارزش دینی و انقلابی روز به روز در جامعه دانشجویان  و میان نخبگان فرهنگی و دانشگاهی کشور گسترش یابد.

وی با اشاره به اینکه عده‌ای در صدد نادیده گرفتن روحیه استکبارستیزی و ایستادگی در دانشگاه‌ها و بین دانشجویان هستند از آن انتقاد کرد و اظهارداشت: نباید واقعیت‌های تاریخی در جنبش دانشجویی در ایران به علت‌های مختلف توسط افراد یا جریان هایی تضعیف شود که بر خلاف اهداف و آرمان‌های والای نظام جمهوری اسلامی و وصایای شهیدان گرانقدر است.

رییس سابق شورای اسلامی شهر تهران اظهارداشت: دانشجویان و تشکل‌های دانشجویی باید همان روحیه و اهداف شهیدان دانشجو و ۱۶ آذر را پاس بدارند و برای تحقق آرمان‌های والای آنها  از هیچ کوششی دریغ نکنند و با همه وجود و فعالیت‌های انقلابی به دنبال مطالبه‌گری و حل مسائل و مشکلات مردم در ابعاد مورد نیاز اجتماعی باشند.

چمران اظهارداشت: اساس جنبش ۱۶ آذر را باید یک حرکت عمیق ضد آمریکایی بدانیم چون شهدای این حادثه در برابر زیاده خواهی استکبار ایستادگی کردند و با کمال عزت و افتتخار خون مقدس خویش را در پای نهال نوپای نظام ریختند تا جنبش دانشجویی با همراهی سایر مردم و دانشگاهیان در مسیر عزت و اجرای ارزش‌های انقلابی و دینی فعالیت موثر داشته باشد .

این فعال اصولگرا خاطرنشان کرد: مهمترین نیاز کنونی دانشجویان برای غلبه بر توطئه‌ها و شایعات این است که اهل بصیرت باشند و اهداف شوم استکبار جهانی در بخش‌های مختلف که علیه نظام اسلامی صورت می‌گیرد را شناسایی کنند و با تحصیل دانش و حضور در عرصه‌های علمی، فرهنگی و سیاسی و فعالیت های دانشجویی مفید به حال کشور باشند.

چمران گفت: دانشجویی که در جامعه و نسبت به مسائل متعدد کشور و  مراکز علمی خود بی توجه و خنثی باشد موثر نیست و نمی‌تواند وظایف بزرگ انقلابی و دینی خود را انجام دهد بنابراین تشکل‌های دانشگاهی با همکاری سایر مسوولان باید زمینه فعالیت و حضور فعال دانشگاهیان و گسترش جنبش دانشجویی در مسیر انقلاب و تحقق توصیه‌های مقام معظم رهبری را فراهم کنند.

وی بیان داشت: توجه به گام دوم انقلاب و جوانگرایی در کنار توجه به مسائل علمی و فرهنگی و توسعه از جمله اموری است که باید دانشجویان فرهیخته با کمک مسوولان و دانشگاهیان برای تحقق آن در کشور به تلاش مضاعف دست بزنند و لحظه‌ای اهداف شهدای دانشجو و منویات رهبری فرزانه انقلاب اسلامی را فراموش نکنند.

۱۶ آذر در تقویم رسمی ایران به نام روز دانشجو نامگذاری شده است. این روز، به یاد سه دانشجوی شهید «مصطفی بزرگ‌نیا»، «احمد قندچی» و «آذر شریعت‌رضوی» که هنگام اعتراض به دیدار رسمی «ریچارد نیکسون» معاون رئیس‌جمهور وقت ایالات متحده آمریکا و همچنین از سرگیری روابط ایران با بریتانیا، در تاریخ ۱۶ آذر ۱۳۳۲ در دانشگاه تهران به شهادت رسیدند.

امسال ، تعداد دانشجویان استان یزد که در ۶۷ مرکز آموزش عالی تحصیل می‌کنند، حدود ۷۰ هزار نفر و تعداد طلاب ۲۸ مدرسه دینی برادران و خواهران حدود پنج هزار نفر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =