۱۷ آذر ۱۳۹۸،‏ ۴:۴۹
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 83585175
۰ نفر

برچسب‌ها

هشدار حماس به تعرض مکرر صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی
ابوعبیده سخنگوی گردان‌های القسام؛ شاخه نظامی حماس

تهران-ایرنا- سخنگوی گردان‌های القسام شاخه نظامی حماس با هشدار به صهیونیست‌ها، اعلام کرد که ادامه تعرض شهرک‌نشینان به مسجد الاقصی اوضاع در فلسطین را به سوی انفجار و قیام علیه اسرائیل پیش می‌برد.

به گزارش تارنمای شبکه تلویزیونی "فلسطین الیوم"، "ابوعبیده" شنبه شب در کانال تلگرامی‌ نوشت: ادامه هتک حرمت به نماز گزاران و خادمان مسجد الاقصی و رفتارهای تحریک‌آمیز و خطرناک رژیم صهیونیستی علیه آنان، عاملی برای قیام آینده در برابر رژیم صهیونیستی خواهد بود و این اقدام مانند آن است که رژیم تل‌آویو هیزم آتش (خشم مردم فلسطین) را فراهم می‌کند.

ابوعبیده با بیان این‌که رژیم صهیونیست مسؤول تعدی‌ها به مسجد الاقصی است، افزود: صبر ما در مقابل اشغالگران طولانی نخواهد بود.

هزاران تن از صهیونیست‌های ساکن شهرک‌های صهیونیستی چهارشنبه گذشته، با حمایت ارتش اشغالگر قدس، به مسجد الاقصی هجوم برده بودند.

پلیس رژیم صهیونیستی از سال ۲۰۰۳ از یورش صهیونیستها به مسجدالاقصی از طریق باب المغاربه حمایت می‌کند.

تعرض شهرک‌ نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی به امری روزمره تبدیل شده و رژیم صهیونیستی سعی دارد با این کار زمینه را برای تسلط کامل بر این مسجد و یهودی‌سازی آن فراهم کند. در تعرض صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی مقام‌های رژیم صهیونیستی شرکت دارند.

اخیرا «یوری آریل» وزیر کشاورزی رژیم اشغالگر قدس، شهرک نشینان صهیونیست را در هتک حرمت مسجدالاقصی همراهی کرد. 

مسئول اطلاع‌ رسانی اداره اوقاف قدس در خصوص تعرض شهرک نشینان صهیونیست در سال گذشته میلادی اعلام کرد، بر اساس اطلاعات اولیه در سال ۲۰۱۸ بیش از ۲۹ هزار و۹۰۰ شهرک‌نشین صهیونیست به محوطه مسجد الاقصی یورش برده و موجب هتک حرمت این مکان مقدس شدند.

براساس این گزارش، در سال ۲۰۱۷ نیز حدود ۲۵ هزار و ۶۰۰ شهرک‌نشین صهیونیست به این مکان مقدس تعرض کردند.

با انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس در ۲۴ اردیبهشت ۹۷ و به رسمیت شناخته شدن حاکمیت رژیم صهیونیستی بر جولان از سوی دولت آمریکا، این رژیم مانع چندانی برای تغییر وضعیت مسجدالاقصی نمی‌بیند و تحت حمایت‌های واشنگتن، تعرض به مقدسات مسلمانان را تشدید کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =