تعهد رییس کمیسیون اتحادیه اروپا برهمکاری با اتحادیه آفریقا

تهران- ایرنا- رییس جدید کمیسیون اروپا روز شنبه در دیدار با رییس کمیسیون اتحادیه افریقا در اتیوپی متعهد به حمایت جدی از آفریقا شد و این اتحادیه را شریکی مهم فراتر از یک همسایه دانست.

به گزارش فرانس ۲۴، "اورسولا فون درلاین" رییس جدید کمیسیون اروپا در اولین سفر خارجی خود برای گفت و گو با "موسی فکی" رییس کمیسیون اتحادیه آفریقا به اتیوپی سفر کرد.  
وزیر دفاع پیشین آلمان بعد از دیدار با فکی با حضور در جمع خبرنگاران گفت: امیدوارم این سفر پیام سیاسی محکمی باشد برای همکاری با اتحادیه آفریقا زیرا مسائل قاره و اتحادیه آفریقا برای اتحادیه اروپا مهم است.  

وی که در زمان گرماگرم بحث تصدی ریاست کمیسیون اروپا اولویت‌های خود را مبارزه با تغییرات آب و هوا معرفی کرده بود، گفت: اتحادیه اروپا و اتحادیه آفریقا می‌توانند با هم در این موضوع همکاری کنند.  

پارلمان اروپا ششم آذر ماه برای نخستین بار یک زن را  به عنوان رییس جدید کمیسیون اروپا را منصوب کرد و درلاین با یک تیم  متشکل از ۱۵ مرد و ۱۱ زن به طور رسمی فعالیت خود را از اول دسامبر (۱۰ آذر) آغاز بکار کرد.  

ریاست درلاین بر کمیسیون اروپا با ۴۶۱ رای موافق و ۱۵۷ رای مخالفت سرانجام با یک ماه تاخیر در پارلمان اروپا به تصویب رسید.

 "اورسولا فون درلاین" سیاست‌مدار و عضو حزب محافظه‌کار اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان، پزشک می باشد و در کابینه دوم آنگلا مرکل، وزیر کار و امور اجتماعی و در کابینه نخست مرکل، وزیر فدرال امور خانواده، سالمندان، زنان و جوانان بود.

 درلاین در ژوئیه (خرداد) ۲۰۱۹ از سوی شورای اروپا به عنوان نامزد ریاست کمیسیون اروپا برای کسب رای اعتماد به پارلمان اروپا معرفی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =