چهارمحال و بختیاری ۳۵۰ میلیارد ریال وام بانکی مکانیزاسیون کشاورزی سهمیه دارد

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به روند رو به رشد نوسازی ماشین‌آلات کشاورزی استان، گفت: این استان از سهمیه ۳۵۰ میلیارد ریالی تسهیلات بانکی مکانیزاسیون کشاورزی برخوردار است.

ذبیح‌الله غریب شامگاه شنبه به مناسبت فرا رسیدن هفته پژوهش و فناوری در نشست استاندار چهارمحال و بختیاری با نخبگان مراکز علمی و فناوری استان تاکید کرد: این میزان تسهیلات بانکی با سود ۱۵ درصد در اختیار نخبگان و کارآفرینان متقاضی قرار می‌گیرد.

وی افزود: از این مبلغ تاکنون ۱۰۰ میلیارد ریال جذب و به نخبگان و کارآفرینان متقاضی در چهارمحال و بختیاری پرداخت شده است.

غریب تصریح کرد:‌ سهمیه ۳۵۰ میلیارد ریالی تسهیلات بانکی مکانیزاسیون استان برای خرید و تامین تمامی ماشین‌آلات مرتبط با بخش کشاورزی قابل پرداخت است.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار چهارمحال و بختیاری نیز گفت:‌تبیین قوانین جاری مرتبط با پژوهش و فناوری برای فعالان این عرصه در استان ضروری است.

لیلا محمدیان تاکید کرد: ارتقای کمی و کیفی فعالیت‌های تحقیقاتی، ‌پژوهشی و فناوری در کنار صنعت‌گران و کشاورزان به تسریع در روند توسعه پایدار استان کمک می‌کند.

وی یادآور شد: دستیابی به اهداف پیش‌بینی شده در روند توسعه‌ای چهارمحال و بختیاری از طریق برنامه‌ریزی‌های علمی و تقویت ارتباط بین دانشگاه و صنعت محقق می‌شود.

محمدیان تصریح کرد: توجه به ظرفیت‌های خاص استان در بخش‌های مختلف و بهره‌مندی از نظریه‌های علمی نخبگان استان می‌تواند باعث ایده‌پردازی به منظور سرعت‌بخشی به روند توسعه این استان باشد.

وی اظهار داشت: حمایت از نخبگان و فعالان حوزه پژوهش و فناوری مورد توجه تمامی مسئولان دستگاه‌های اجرایی چهارمحال و بختیاری قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، شعار امسال هفته پژوهش و فنآوری با عنوان " پژوهش اثربخش، فنآوری ارزش‌آفرین و رونق تولید" مشخص شده است.

برنامه‌های سال‌جاری هفته پژوهش و فنآوری در چهارمحال و بختیاری از ۱۶ تا ۲۲ آذر امسال و برنامه‌های ملی این هفته از ۲۳ تا ۲۹ ماه‌جاری برگزار می‌شود.

چهارمحال و بختیاری بیش از ۶۶ هزار بهره‌بردار در بخش کشاورزی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =