امام جمعه شهرکرد: دانشجو باید آزادانه دغدغه‌های خود را بیان کند

شهرکرد- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد گفت: دانشجو باید آزادانه دغدغه‌های خود را بیان کند و مسئولان با سعه‌صدر این مطالبات را گوش داده و پاسخگو باشند.

حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام شامگاه شنبه در دیدار با دانشجویان این استان به مناسبت روز دانشجو افزود: نباید بین دانشگاه و مسئولان فاصله ایجاد شود بلکه ارتباط نزدیک بین قشر دانشجو و مسئولان می‌تواند راهگشا باشد.

وی، تحکیم پایه‌های اخلاق و ارزش‌های اسلامی را مطالبه جدی امروز قشر دانسجو دانست و گفت: در مقطعی از سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی فضای مناسبی بر دانشگاه‌ها حاکم نبود و شعارهای غربی در دانشگاه‌ها نفوذ داده شد اما امروز فضا در دست دانشجویان مومن و دلسوز نظام است.

امام جمعه شهرکرد، حفظ و حراست از انقلاب اسلامی را رسالت همه اقشار جامعه به ویژه قشر دانشجو دانست و گفت: انقلاب اسلامی امانت ارزشمندی است که به مردم ایران واگذار شده است تا به شکل‌گیری تمدن بزرگ اسلامی منجر شود.

نکونام، نقش جوانان و قشر دانشجو در شکل‌گیری تمدن اسلامی را بی‌بدیل دانست و گفت: بی‌شک با ارائه و خواست جوانان انقلابی و مومن کشور انقلاب اسلامی مسیر خود را با سرعت می‌پیماید و به جامعه آرمانی خود می‌رسد.

وی با تاکید بر تقویت فضای ایمانی و اخلاقی در دانشگاه‌ها، اظهار داشت: باید فضای معنوی را در دانشگاه تقویت کرده و اجازه ندهید این فضا به دست افراد بی‌صلاحیت بیفتد.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری با انتقاد از عملکرد مجلس دهم شورای اسلامی در خطاب دانشجویان گفت: شما با انتخاب درست در پای صندوق‌های رای در تشکیل مجلسی بانشاط توام با نگاه ایمانی نقش پررنگی دارید.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری بیش از ۶۰ هزار دانشجو در رشته‌ها و مقاطع مختلف در مراکز علمی و دانشگاهی دارد.

دانشجویان در ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ همزمان با سفر ریچارد نیکسون معاون رئیس جمهوری وقت آمریکا به ایران در اعتراض به دخالت های واشنگتن در امور داخلی ایران، مقابل دانشگاه تهران تظاهرات کردند. این تظاهرات با یورش نظامیان به خاک و خون کشیده شد.

در یورش نظامیان رژیم پهلوی به تظاهرکنندگان ۳دانشجوی ایرانی به شهادت رسیدند و صدها نفر دیگر زخمی شدند و از این رو ۱۶ آذر به نام روز دانشجو نامگذاری شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =