فراکسیون الفتح عراق، تحریم آمریکا علیه رهبران الحشد الشعبی را محکوم کرد

تهران-ایرنا- فراکسیون الفتح در پارلمان عراق به رهبری «هادی العامری» شنبه شب، تحریم‌های آمریکا علیه برخی از اعضای رهبران الحشد الشعبی را محکوم و اعلام کرد: این‌گونه اقدامات تأثیری بر استکباری ستیزی گروه‌های مقاومت در منطقه ندارد.

به گزارش شبکه تلویزیونی "سومریه نیوز"، ائتلاف الفتح عراق در بیانیه ای اعلام کرد:بشدت تصمیم وزارت خزانه داری آمریکا موسوم به تحریم گروهی از رهبران الحشد الشعبی و نماد مقاومت اسلامی را محکوم می‌کنیم.

در ادامه این بیانیه تأکید شد: این گونه تصمیم‌ها هیچ سودی نخواهد داشت و تأثیری بر برنامه مقاومت و مقابله آنان با نقشه‌های استکباری ندارد، اقداماتی که نشانه‌های آن را می‌توان در ایجاد ناآرامی، ویرانی و حمایت مالی از تروریست‌ها مشاهده کرد.

این بیانیه می‌افزاید: حمایت از مقاومت در برابر نقشه استکبار واجب است و قداست آن کمتر از قداست دفاع از مرزها و حاکمیت ملی کشورها نیست.

فراکسیون الفتح اعلام کرد: مقاومت اسلامی در حال گذار از یک مرحله حساس و مهمی و با فشارهای گسترده‌ای روبه‌رو است که این کار با هدف عقب‌نشینی مقاومت از اهداف خود و حمایت آنان از آزادی‌های اجتماعی صورت می‌گیرد.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا دیروز (جمعه) سه تن از فرماندهان الحشدالشعبی و  یک بازرگان عراقی را به بهانه واهی نقض حقوق بشر در جریان اعتراض‌های اخیر عراق تحریم کرد.

  «حسین اللامی»، «خمیس العیساوی» و «قیس الخزعلی»، دبیر کل عصائب اهل الحق عراق به همراه برادرش «لیث الخزعلی» تحریم شدند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا ادعا می‌کند که نیروهای الحشد الشعبی در جریان اعتراض‌های اخیر این کشور به روی معترضان آتش گشودند در حالی که الحشد الشعبی و بویژه عصائب اهل الحق از همان ابتدا تاکید کردند که مأموریت آنان مبارزه با داعش و خارج از شهرهای عراق است و در هیچ یک از تدابیر امنیتی در جریان اعتراضات عراق مشارکت ندارند.

بیش از ۶۵ روز از آغاز اعتراضات مردمی در عراق می‌گذرد و با گذشت زمان مشخص شد که دشمنان مردم این کشور بویژه داعشی‌ها و سازندگان آن یعنی آمریکایی‌ها به دنبال به حاشیه راندن مطالبات عراقی‌ها و موج سواری در این قضیه هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =