۱۶ آذر ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۲۷
کد خبرنگار: 2254
کد خبر: 83585118
۰ نفر
حضور فعال ایران در بازارچه خیریه دیپلماتیک سارایوو

بلگراد- ایرنا- جمهوری اسلامی ایران در بازارچه دیپلماتیک خیریه بوسنی‌وهرزگوین که در نمایشگاه بین‌المللی سارایوو برگزار شد، حضور چشمگیری داشت و محصولات و غذاهای بانوان ایرانی مورد استقبال گرفت.

به گزارش ایرنا، بازارچه دیپلماتیک خیریه بوسنی و هرزگوین با حضور سفارتخانه های خارجی مقیم در این کشور روز شنبه در محل نمایشگاه بین المللی اسکندریه در مرکز شهر سارایوو برگزار شد و هزاران نفر از شهروندان بوسنی‌وهرزگوین از این نمایشگاه بازدید کردند.

غرفه ایران که با همت همسران دیپلمات های ایرانی و برخی دیگر از بانوان هموطن برپا شده بود مورد استقبال گسترده سفیران و دیپلمات های مقیم و شهروندان سارایوو  قرار گرفت.

در بازارچه خیریه دیپلماتیک امسال بوسنی حدود ۴۰ سفارت خارجی و ۸۰  انجمن بوسنیایی حضور داشتند و عواید ناشی از  این بازارچه صرف امور خیریه برای کمک به کودکان و نوجوانان در سراسر بوسنی و هرزگوین می‌شود.

سال گذشته ۱۱۰ هزار یورو عواید این بازارچه به موسسات خیریه بوسنیایی اهدا شد.

محمود حیدری سفیر جمهوری اسلامی در سارایوو نیز با حضور در بازارچه خیریه دیپلماتیک از غرفه ایران بازدید و از همکاران سفارت، رایزنی فرهنگی و به ویژه بانوان فعال ایرانی قدردانی کرد. 

برخی سفرا و روسای نمایندگی های خارجی در بازدید از بازارچه تصریح داشتند که غرفه ایران برترین غرفه نمایشگاه به لحاظ تنوع محصولات ارائه شده و استقبال بازدید کنندگان بوده است.

 به گفته بازدید کنندگان غرفه ایران به دلیل ارائه آثار فرهنگی، هنری، صنایع دستی و بخصوص انواع شیرینی و غذاهای سنتی و متنوع ایرانی  بهترین و جذابترین غرفه حاضر در بازارچه خیریه سارایوو بود.

بازارچه خیریه سارایوو با مدیریت و مشارکت همسران سفرا و دیپلمات های مقیم ، سفارتخانه ها، سازمان های خیریه بوسنیایی و حمایت برخی شرکت های بازرگانی  در آذر ماه هر سال در محل نمایشگاه های بین المللی شهر سارایوو برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =