استاندار چهارمحال و بختیاری:مدیران دولتی مشکلات نخبگان را شناسایی و رفع کنند

شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به جایگاه پژوهش در دولت دوازدهم گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی دولتی برای شناسایی و رفع مشکلات نخبگان تلاش کنند.

اقبال عباسی روز شنبه به مناسبت فرارسیدن هفته پژوهش و فناوری در نشست با نخبگان مراکز علمی و فناوری چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی دولتی استان علاوه بر دریافت برنامه‌های نخبگان فکری و صاحبان ایده برای رفع موانع و مشکلات موجود بر سر راه آنان تلاش داشته باشند.

وی افزود:‌ مدیران دستگاه‌های اجرایی دولتی مرتبط با پژوهش و فناوری در چهارمحال و بختیاری راهکارهای لازم برای رفع مشکلات فعالان این حوزه را شناسایی و ارائه کنند.

عباسی تصریح کرد:‌ جمع‌بندی امور مرتبط با پژوهش و فناوری باعث تسریع در روند توسعه پایدار خواهد شد.

وی یادآور شد: بهره‌مندی از یک زنجیره علمی در فرایندهای تولید می‌تواند به ارتقای کمی و کیفی پژوهش و فناوری کمک کند.

رئیس ستاد استانی هفته پژوهش و فناوری چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: شناسایی صاحبان ایده، هدایت طرح به سمت و سوی فناوری، صدور پروانه فعالیت، بازرایابی و صادرات باعث رونق در حوزه پژوهش و فناوری استان خواهد شد.

وی گفت: استفاده از توان بالای نخبگان در مدیریت‌های استانی مورد توجه مسئولان ارشد چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

عباسی تاکید کرد: البته در این بخش رعایت شرایط احراز پست‌های مدیریتی و عمومی به همراه احراز پست‌های مدیریتی خصوصی و دولتی ضرورت دارد.

وی افزود: ‌شناسایی ظرفیت‌های علمی، پژوهشی و فناوری چهارمحال و بختیاری در دستور کار مدیران کل دستگاه‌های اجرایی مرتبط و دانشگاه‌های استان باشد.

استاندار چهارمحال و بختیاری بادام را یکی از مهمترین ظرفیت‌های استان اعلام و تصریح کرد:‌ این استان با تولید سالانه ۲۴ هزار تن انواع بادام برابر ۲۰ درصد تولید بادام کشور رتبه نخست کشور را دارد.

وی یادآور شد: به همین لحاظ می‌توان با تکمیل زنجیره تولید و صادرات این محصول در چهارمحال و بختیاری زمینه توسعه سریع‌تر استان را فراهم کرد.

عباسی اظهار داشت: توجه به بادام، ماهی‌های سردابی و صنایع تبدیلی و تکمیلی چهارمحال و بختیاری وضعیت توسعه و اقتصاد این استان را متحول می‌کند.

وی گفت: تشکیل و فعال شدن شرکت‌های مشاوره خدماتی در چهارمحال و بختیاری روند تبدیل ایده به محصول را تسریع می‌کند.

به گزارش ایرنا، شعار امسال هفته پژوهش و فنآوری با عنوان " پژوهش اثربخش، فناوری ارزش‌آفرین و رونق تولید" مشخص شده است.

برنامه‌های سال‌جاری هفته پژوهش و فناوری در چهارمحال و بختیاری از ۱۶ تا ۲۲ آذر امسال و برنامه‌های ملی این هفته از ۲۳ تا ۲۹ ماه‌جاری برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =