۴۰۵ نفر از استان کرمانشاه داوطلب انتخابات مجلس شدند

کرمانشاه- ایرنا- دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه اعلام کرد که تا پایان مهلت نام‌نویسی داوطلبان حضور در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، ۴۰۵ نفر در استان ثبت‌نام کردند.

بهرام سلیمانی شنبه شب پس از پایان زمان نامنویسی داوطلبان در گفت وگو با ایرنا، اظهارداشت: هفتمین روز از نام نویسی از داوطلبان حضور در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ساعت هشت صبح امروز همزمان با سراسر کشور در ۶ فرمانداری کرمانشاه، پاوه، اسلام آبادغرب، کنگاور، قصرشیرین و سنقر آغاز شد و تا ساعت ۱۸ ادامه داشت.
وی افزود: ۴۰۵ نفر در ۶ مرکز موجود در استان نام نویسی کردند که از این تعداد ۳۶۱ نفر مرد و ۴۴ نفر زن بودند.
این مقام مسوُول توضیح داد: با توجه به اینکه نام نویسی از افرادی که وارد مرکز نام نویسی وزارت کشور شده اند تا ساعت ۲۴ ادامه دارد، احتمال افزایش این آمار متصور است.
دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه توضیح داد: در حوزه انتخابیه کرمانشاه ۲۰۵ نفر، حوزه انتخابیه پاوه، جوانرود، روانسر و ثلاث باباحانی ۵۲ نفر، حوزه انتخابیه کنگاور، صحنه و هرسین ۲۹ نفر، حوزه انتخابیه اسلام آبادغرب و دالاهو ۴۲ نفر، حوزه انتخابیه قصرشیرین گیلانغرب و اسلام آباد ۳۹ نفر و حوزه انتخابیه سنقر ۳۸ نفر برای برای نام نویسی اقدام کردند.
سلیمانی افزود: از مجموع ثبت نامی ها ۵۷ نفر دارای مدرک دکتری، ۲۱ نفر دارای مدرک کارشناسی و ۱۳ نفر نیز دارای تحصیلات حوزوی و مابقی دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند.
وی با بیان اینکه ۲۹ درصد از داوطلبان ایثارگر هستند یادآور شد: از میان داوطلبان ثبت نامی ۲۲ نفر سابقه نمایندگی مجلس، ۹۳ نفر نیز به عنوان داوطلب در ادوار مختلف انتخابات حضور داشتند.
به گفته وی، هفت نماینده فعلی استان نیز در انتخابات مجلس نام نویسی کرده اند.
زمان ثبت نام از داوطلبان از ساعت هشت صبح دهم آذرماه آغاز و تا ساعت ۱۸ روز شنبه شانزدهم آذرماه ادامه داشت.
فرمانداری های کرمانشاه، اسلام آبادغرب، کنگاور، قصرشیرین، پاوه و سنقروکلیایی که به عنوان مرکزیت حوزه های انتخابی استان انتخاب شده اند کار نام نویسی از نامزدهای حضور در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را بر عهده دارند.
در حوزه انتخابیه کرمانشاه سه نماینده، در حوزه انتخابیه اسلام آبادغرب و دالاهو یک نماینده، در حوزه انتخابیه قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل‌ذهاب یک نماینده، در حوزه انتخابیه اورامانات (روانسر، پاوه، ثلاث باباجانی و جوانرود) یک نفر، در حوزه انتخابیه کنگاور، هرسین و صحنه یک نماینده و در حوزه سنقروکلیایی نیز یک نماینده راهی صحن مجلس شورای اسلامی خواهند شد.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۳ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا است و هشت کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد.

اخبار مرتبط