سهم ۱۴ درصدی زنان در نام‌نویسی انتخابات مجلس ملایر

همدان_ ایرنا_ معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر گفت: تا پایان مهلت نام‌نویسی داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ۷۱ نفر در این شهرستان نام‌نویسی کردند که ۱۴ درصد تعداد داوطلبان را زنان و ۷۶ درصد را مردان تشکیل داده‌اند.

قدرت الله ولدی عصر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۶۱ نفر از داوطلبان نام نویسی شده در این شهرستان مردان و ۱۰ نفر زنان هستند که بانوان استقبال خوبی در این دوره از انتخابات داشتند.

وی افزود: ۱۷ نفر از داوطلبان ثبت نام خود را از طریق ستاد انتخابات وزارت کشور و ۵۴ نفر از طریق ستاد انتخابات ملایر تکمیل کردند.

فرماندار ویژه ملایر ادامه داد: چهار نفر از داوطلبان دارای تحصیلات حوزوی، هفت نفر دکترا، سه نفر کارشناسی و ۵۷ نفر مدرک کارشناسی ارشد است.

ولدی درباره مشاغل داوطلبان نیز بیان کرد: ۱۰ نفر از داوطلبان فرهنگی، ۲ نفر پزشک، ۹ نفر استاد دانشگاه، ۲۳ نفر کارمند، ۹ نفر بازنشسته، هشت نفر شغل آزاد، ۲ نفر روحانی، یک نفر قاضی و وکیل، ۲ نفر نماینده مجلس و پنج نفر نیز جزو سایر مشاغل هستند.

وی میانگین سنی داوطلبان را بین ۳۰ تا ۷۱ سال عنوان کرد و افزود: سن ۱۶ نفر از داوطلبان بین ۳۰ تا ۳۵ سال، ۱۳ نفر بین ۳۶ تا ۴۰ سال، ۱۰ نفر بین ۴۱ تا ۴۵ سال، ۱۵ نفر بین ۴۶ تا ۵۰ سال، هشت نفر بین ۵۱ تا ۵۵ سال، پنج نفر بین ۵۶ تا ۶۰ سال، ۲ نفر بین ۶۱ تا ۶۵ سال، یک نفر ۶۶ تا ۷۰ سال و یک نفر بین ۷۱ تا ۷۵ سال است.

رییس ستاد انتخابات ملایر اظهار داشت: تاکنون داوطلب انصرافی نداشتیم و فردا /یکشنبه/ آمار قطعی داوطلبان اعلام می‌شود.

ولدی گفت: از فردا /یکشنبه/ بررسی صلاحیت داوطلبان شروع و در موعد مقرر نتیجه بررسی صلاحیت ها اعلام می‌شود.

شهرستان ملایر ۲ نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =