چهار هزار و ۹۰۰ لرستانی در نوبت دریافت تسهیلات ازدواج هستند

خرم‌آباد - ایرنا - دبیر شورای هماهنگی بانک‌های لرستان گفت: ۴ هزار و ۹۰۰ نفر در صف دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج در استان هستند.

به گزارش ایرنا بیژن مقدم بیرانوند روز شنبه با اشاره به وضعیت اعتبار قرض‌الحسنه ازدواج در لرستان اظهار داشت: مجموع اعتبار قرض‌الحسنه ازدواج بانک‌های ک۴دولتی و خصوصی لرستان از ابتدای سال تاکنون ۱۰ هزار و ۳۱۳ میلیارد ریال بوده است.
وی بیان کرد: از این میزان اعتبار، ۵ هزار و ۷۳۴ میلیارد ریال پرداخت شده، ضمن اینکه درصد پرداختی بانک‌های استان نسبت به اعتبار مصوب ۵۵.۶ درصد است.
مقدم بیرانوند با اشاره به اعتبار مصوب ۱۰ هزار و ۴۷ میلیارد ریالی بانک‌های دولتی استان برای تسهیلات ازدواج، افزود: از این میزان تاکنون ۵ هزار و ۶۳۷ میلیارد ریال به زوج‌های استان پرداخت شده است.
وی اظهار داشت: درصد پرداختی بانک‌های دولتی نسبت به اعتبار مصوب ۵۶.۱ است و ۴ هزار و ۷۷۳ نفر در صف دریافت تسهیلات ازدواج از این بانک‌ها هستند.
دبیر شورای هماهنگی بانک‌های لرستان همچنین کل اعتبار قرض‌الحسنه ازدواج در بانک‌های خصوصی استان را ۲۶۶ میلیارد ریال خواند و افزود: از ابتدای سال تاکنون ۹۷ میلیارد ریال از سوی بانک‌های خصوصی استان به زوج‌های جوان پرداخت شده، ضمن اینکه ۱۲۷ نفر متقاضی در صف این‌ بانک‌ها هستند.
مقدم بیرانوند بیان داشت: در میان بانک‌های دولتی و خصوصی لرستان، بانک ملی با درصد پردختی بیش از ۹۰ درصد بیشترین پرداختی را در استان داشته و رتبه نخست را در لرستان و کشور نیز دارا است.
وی به عملکرد برخی بانک‌های خصوصی و دولتی استان در جهت پرداخت نکردن تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج انتقاد کرد و گفت: متاسفانه برخی بانک‌ها و موسسات حتی یک ریال پرداختی قرض‌الحسنه ازدواج ندارند که بایستی این موضوع از سوی مدیران در مرکز پیگیری شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =