حاشیه‌های آخرین روز ثبت‌نام داوطلبان مجلس در شیراز

شیراز-ایرنا-آخرین روز ثبت‌نام انتخابات مجلس و دومین روز نام‌نویسی میان دوره‌ای مجلس خبرگان در ستاد انتخابات شهرستان شیراز با حاشیه‌هایی شامل حضور متفاوت اولین داوطلب خبرگان با پوششی متمایز و کسی که قرار نبود در این محل حاضر شود اما آمده بود همراه شد.

هفتمین و آخرین روز ثبت نام داوطلبین انتخابات مجلس شورای اسلامی در حالی صبح امروز شنبه در ستاد انتخابات شهرستان های شیراز و زرقان آغاز شد که چهره‌ای متفاوت برای داوطلبی در نخستین انتخابات میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در فرمانداری شیراز حاضر شد.

نخستین انتخابات میاندوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری به همراه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دوم اسفندماه ۹۸ برگزار خواهد شد و مردم فارس یکی از نمایندگان خود را به جای مرحوم آیت‌الله اسدالله ایمانی که اردیبهشت ۹۷ دعوت حق را لبیک گفت انتخاب خواهند کرد.

ثبت نام داوطلبین نخستین انتخابات میان‌دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از روز گذشته ۱۵ آذرماه آغاز شد و به مدت یک هفته تا ۲۱ آذر ادامه دارد ولی در روز اول داوطلبی برای شرکت در این انتخابات از ستاد واقع در فرمانداری شیراز ثبت نام نکرد.

روحانی با پوشش متفاوت

اما روز دوم اولین داوطلبی که برای نخستین انتخابات میاندوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در فرمانداری شیراز ثبت نام کرد فردی بود که علیرغم روحانی بودن با لباس شخصی و پوششی متفاوت در فرمانداری شیراز حاضر شد.

این شخص که بنام حجت الاسلام امیر محمدی خود را معرفی کرد اولین فردی بود که برای ثبت نام انتخابات خبرگان رهبری به فرمانداری شیراز مراجعه کرده بود. 

وی به خبرنگاران گفت: ۳۹ سال سن دارم و به نظرم، نیاز است که جوانگرایی در مجلس خبرگان صورت پذیرد.

پارسایی نماینده شیراز هم ثبت نام کرد

فرج الله رجبی و بهرام پارسایی دو نفر از چهره های اصلاح طلب و نماینده کنونی مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در روزهای گذشته از ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی انصراف خود را اعلام کردند اما پارسایی عصر آخرین روز ثبت نام در فرمانداری شیراز حضور یافت و روند ثبت نام خود را طی کرد.

بهرام پارسایی در حاشیه ثبت نام خود در ستاد انتخابات شهرستان های شیراز و زرقان درخواست های مردمی را دلیل این اقدام خود عنوان کرد و گفت: تنها به حرمت مطالبات مردمی دوباره در این عرصه ثبت نام کردم.

وی ادامه داد: نمایندگان دوره بعدی مجلس باید بعنوان وکیل مردم پای سوگند خود ایستادگی کرده و با شهامت از جایگاه مجلس دفاع کنند.

او اظهار داشت: اصل ۵۹ قانون اساسی از برگزاری رفراندوم برای حل مشکلات کشور حکایت می کند و در حالی که اکنون می توان با برگزاری آن از بسیاری از مشکلات کشور گره گشایی کرد اما این اصل مغفول مانده که امیدوارم مجلس بعدی برای تحقق این موضوع مهم تلاش کند.

مدیرعامل سابق شرکت گاز استان فارس نیز یکی دیگر از داوطلبان سرشناس امروز برای نام نویسی در انتخابات مجلس شورای اسلامی در فرمانداری شیراز بود. 

از بروجرد تا لارستان

علاءالدین بروجردی نماینده کنونی مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی نیز در آخرین روز ثبت نام داوطلبین یازدهمین دوره انتخابات مجلس برای نام نویسی در ستاد انتخابات شهرستان لارستان که در فاصله بسیار زیاد از حوزه قبلی‌اش قرار دارد، حاضر شد و داوطلب انتخابات شد. 

ازدحام در روز آخر

فرمانداری شیراز امروز شنبه ۱۶ آذر به نسبت ۶ روز گذشته روز شلوغی را پشت سر گذاشت و چند برابر روزهای دیگر داوطلب برای ثبت نام در انتخابات مجلس شورای اسلامی به ستاد انتخابات مستقر در فرمانداری شیراز مراجعه کردند.

دبیر اجرایی ستاد انتخابات شهرستان‌های شیراز و زرقان شامگاه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: ۱۳۰ نفر داوطلب برای ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و چهار نفر نیز برای نخستین انتخابات میان دوره ای پنجمین مجلس خبرگان رهبری روز شنبه ۱۶ آذرماه به ستاد انتخابات شهرستان های شیراز و زرقان مراجعه کردند که با توجه به اینکه روند ثبت نام مراجعه کنندگان روز آخر که راس ساعت ۱۸ در فرمانداری حضور داشتند همچنان ادامه دارد احتمال تغییر در آمار روز آخر می رود.

زینب یونسی با بیان اینکه در شش روز گذشته ۲۰۹ نفر برای ثبت نام در انتخابات مجلس شورای اسلامی به فرمانداری شیراز مراجعه کردند،گفت: مجموعا در این هفت روز با احتساب مراجعه کنندگان روز آخر ۳۳۹ نفر برای یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی در ستاد انتخابات شهرستان های شیراز و زرقان نام نویسی کرده اند.

یونسی ادامه داد: زمان ثبت نام یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به اتمام رسید اما مهلت ثبت نام نخستین میان دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری که از ۱۵ آذر ۹۸ شروع شده تا ۲۱ آذرماه جاری ادامه دارد.

پشت درب های بسته

بنابر اعلام قبلی علیرغم وجود داوطلبینی در پشت درب فرمانداری شیراز ،راس ساعت ۱۸ درب فرمانداری بسته شد و زمان ثبت نام در روز آخر تمدید نشد، البته در این زمان حدود ۸۰ نفر در این محل حضور داشته و روند ثبت نام خود را طی می کردند که این اقدام تا ساعتی قبل همچنان ادامه داشت.

ثبت نام انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از صبح دهم آذر ۹۸در ستادهای انتخابات سراسر کشور آغاز شده است.

استان فارس با  ۳۶ شهرستان دارای ۱۸ کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است.

حوزه انتخابیه شهرستان های شیراز و زرقان شامل ساکنان بخش مرکزی شیراز و بخش ارژن و شهرستان زرقان چهار نماینده در مجلس شورای اسلامی دارند و ۱۴ نماینده دیگر مربوط به سایر شهرستان‌های فارس هستند.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و نخستین میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری روز دوم اسفند ماه ۹۸ برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =