دهه فجر، زمان افتتاح طرح‌های خُرد سفر ریاست جمهوری به خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی اعلام کرد: طرح‌های خُرد مصوب در جریان سفر ریاست جمهوری به این استان، باید تا دهه فجر امسال تکمیل شده و به بهره برداری برسد.

محمدعلی شجاعی شامگاه شنبه در نشست پیگیری مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان اظهار داشت: مدیران باید تلاش کنند تا طرح های کوچک را که نیاز به اعتبارات کمی دارند و از پیشرفت فیزیک خوبی نیز برخوردارند، هرچه زودتر اجرا و به پایان برسانند تا مردم معطل آن نمانند.

وی افزود: اجرای هر پروژه کوچکی که به سال ۹۹ بیفتد، بی تدبیری مسوول را نشان می دهد و باید حتی اگر نیاز است با جا به جایی منابع، اعتبار این طرح ها را تامین کنیم.

استاندار خراسان شمالی با انتقاد از اینکه تاکنون، مسوولان استان به خوبی پیگیر اجرای مصوبات سفر کاروان دولت تدبیر و امید نبوده‌اند، گفت: مصوبات سفر رییس جمهوری باید جدی پیگیری شود و نباید هیچ طرحی معطل بماند.

تاکید بر اجرای راه‌آهن و محور زمینی گلستان 

شجاعی همچنین با اشاره به ۲ طرح بزرگ اتصال خراسان شمالی به راه آهن و نیز اجرای محور زمینی بجنورد - جنگل گلستان، افزود: برای اجرای این ۲ طرح و بهره برداری آنها به مردم قول داده ایم که نباید هیچ مشکلی سد راه این کار باشد.

وی در خصوص موانع تملک زمین های مسیر راه آهن جوین - اسفراین افزود: طرحی با این اهمیت را معطل تملک نکنید و در این بحث باید جدی وارد کار شوید، زیرا پروژه های بزرگ و ملی نباید با چنین موانعی متوقف شده و درجا بزنند.

وی از تمامی مسوولان دستگاه های اجرایی خواست تا زمان پایان پروژه ها  را اعلام کنند و افزود: به هر میزان اعتبار لازم است باید اعلام کنید تا پیگیری کنیم اما باید به طور جدی وارد کار شوید و کارها را به آینده واگذار نکنید.

استاندار خراسان شمالی گفت: فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی باید به صورت منظم گزارش کاملی از اقدامات انجام شده و اعتبارات جذب شده خود را ارائه داده و مشخص کنند که اجرای مصوبات سفر کاروان دولت تدبیر و امید به استان در چه مرحله ای است، چه کاری انجام شده و مشکلات کار کجاست، تا بتوانیم برای رفع مشکلات اقدام کنیم.  

وی در بخش دیگری از سخنانش بر توزیع مناسب اعتبارات بین شهرستان های مختلف تاکید کرد و گفت: مدیران و مسوولان استانی باید با توجه به اولویت ها، به تمامی شهرستان ها توجه داشته باشند.

کاروان دولت تدبیر و امید، ۲۳ تیرماه امسال به خراسان شمالی سفر کرد.  

ارزش ریالی تفاهم نامه های سفر ریاست جمهوری به این استان، ۱۰۰ هزار میلیارد ریال است که به همین میزان نیز اعتبار ارزی برای آنها تامین می شود.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =