۱۶ آذر ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۵۲
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 83585022
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

پاریس با مغازه‌های بسته به استقبال سال نو میلادی می‌رود

تهران- ایرنا- درحالی که تنها سه هفته تا سال نو میلادی باقی نمانده است، فروشگاه‌های معتبر پاریس در نتیجه اعتصاب بزرگ حمل و نقل بسته و یا خالی از مشتری هستند.

به گزارش فرانس ۲۴، با بسته شدن بسیاری از مغازه‌های تجاری در نتیجه اعتصابات سراسری بسیاری از مغازه داران به شدت نگران آینده تجاری خویش هستند.  
ماه دسامبر (آذر-دی) مهمترین ماه برای مغازه داران فرانسوی است، اما به دنبال اعتصابات اتحادیه‌های کارگری و از کارافتان سیستم حمل و نقل، مغازه‌های پاریس اولین شنبه ماه دسامبر را با مغازه‌های بسته و یا بدون مشتری سپری کردند.    
کسادی خرید و فروش در حالی بر پاریس سیطره انداخته که اعتصابات سراسری حمل و نقل کامیون دارهای فرانسوی در اعتراض به اصلاحات بازنشستگی پیشنهادی دولت در سومین روز خود به سر می‌برد.  
تعدادی از کامیون‌داران متعلق به سازمان حمل‌ونقل جاده‌ای اروپا (OTRE) در ادامه اعتراض‌ها به افزایش مالیات بر سوخت از سوی دولت «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه، امروز (شنبه ۱۶ آذرماه) چند بزرگراه و جاده اصلی در سراسر این کشور را مسدود کردند.  
 «ژان مارک ریورا» نماینده عمومی سازمان حمل‌ و نقل جاده‌ای اروپا به خبرگزاری فرانسه گفته، این اعتراض به افزایش برنامه‌ریزی شده دولت بر مالیات بر سوخت دیزلی، با هدف بستن ۱۵ نقطه در مسیرهای دارای ترافیک سنگین کالاهای خارجی باید تا پایان ظهر (به وقت محلی) پایان یابد.  
این رسانه به نقل از ریورا نوشت: این انسداد که از ساعت ۷ صبح امروز آغاز شده، همچنان برقرار بوده و سبب ایجاد اختلال در برخی از محورها بویژه «ایل دو فرانس»، بزرگراه آ۷ در «رون آلپ» و بزرگراه آ ۷۵ در «آوریون» شده است.  
بنا به اعلام مرکز عملیات بحران، کامیون‌ها سه خط از بزرگراه آ ۸ به سمت لیون در «اکس آن پروونس» را نیز مسدود کرده‌اند.  
۱۰ روز پیش از این، کشاورزان فرانسوی در اعتراض به سیاست‌های اقتصادی دولت با تراکتورهای خود بزرگراه‌های منتهی به پاریس را بستند و موجب ایجاد ۳۲۵ کیلومتر ترافیک پرحجم شدند.  

اعتراض‌های مردمی نسبت به سیاست‌های اقتصادی دولت موسوم به جنبش جلیقه زردها که از ۲۶ آبان سال گذشته در سراسر فرانسه آغاز شده بود، یک سالگی خود را پشت سر گذاشته و پاریس و حومه آن از روز پنجشنبه گذشته شاهد اعتراش‌های گسترده نسبت به برنامه اصلاح نظام بازنشستگی در این کشور است.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =